Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Publicystyka   Czwartek, 02 marzec 2017 13:26 Napisał

"Bluźnierstwo i Kara"

Prezes TVP Jacek Kurski odwołał zaplanowaną premierę spektaklu Teatru Telewizji "Biały dmuchawiec", ponieważ główną rolę miała w niej grać Julia Wyszyńska, dewiantka która zagrała w skandalicznym spektaklu "Klątwa" wystawianym na deskach Teatru Powszechnego.

- "Decyzja o zdjęciu spektaklu, gdzie pani Julia Wyszyńska grała główną rolę, była dla mnie bardzo bolesna. Ale jeżeli komuś myli się telewizja publiczna z domem publicznym to jako prezes TVP muszę go z tego błędu wyprowadzić. W dodatku kwiecień to miesiąc papieski" - poinformował Prezes TVP.

Kiedy Agata Dyczko (zwąca się reżyserką) dowiedziała się, że sztuka "Biały dmuchawiec", którą reżyserowała, nie zostanie wyświetlona w telewizji postanowiła udowodnić, że Prezes Kurski miał rację. Zrobiła to na Twitterze:

Skoro dla studentki Dyczko Polska to "zasrany kraj", mam nadzieję, że państwa instytucje "zasranego kraju" nie będą finansowac jej "sztuki".

Dyczko nazywa Polskę "zasranym krajem". Na swojej stronie fejsbukowej napisała, że pochodzi z Rugenwalde. Rugenwalde to oczywiście Darłowo. Darłowo to nie miasto w jakiejś zasranej Germanii, ale miasto w Rzeczypospolitej Polskiej. Czy jakiś prokurator mógłby tej pani to wyjaśnić?
Jakoś polskie złotówki tej pani nie śmierdzą. Jak do tej pory to widać, że jeśli Polska jest tu i ówdzie"zasrana" to wyłącznie przez dewiantów jak ta pani i jej libertyńskie towarzystwo. Idzie wiosna, więc jest okazja tych "zasrańców" wywieźć na pole i zaorać. Wynocha z Polski do Berlina i Brukseli.

Oczekuję że teraz Ministerstwo Kultury wstrzyma wszelkie dotacje na dzieła tej pani. Dzisiaj i w przyszłości.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 02 marzec 2017 17:04