Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Efekta terroryzmów różnorakich
Kategoria: Publicystyka   Sobota, 08 kwiecień 2017 11:00 Autor: admin

Efekta terroryzmów różnorakich

Eliminując tę najbardziej prawdopodobną możliwość jakoby politycy byli tylko naiwnymi głupcami, którzy w większości przypadków zupełnie nie wiedzą co czynią, pozostajemy tak naprawdę z niczym. Pozostałych wyjaśnień jest wiele, jednak jest ich tyle, ilu jest ludzi zagłębionych w drugim dnie polityki. Ja pozwolę sobie w tym krótkim wpisie zejść na trzecie, a może i na czwarte dno.

Powtórzę się w tym miejscu, ale nie wierzę w teorie powtarzane przez większość. Nie przekonuje mnie sprowadzanie do Europy milionów uchodźców tylko po to, by dawna Europa zniknęła. W tym celu wystarczy jedynie zaczekać, gdyż Europejczycy prędzej czy później i tak wymrą, a przybysze zastąpią ich miejsce. Przyspieszanie tego procesu nie pasuje do charakteru naszych wszechwładnych oligarchów, jak do tej pory wykazujących się nadludzką cierpliwością. Większą mają chyba tylko Chińczycy.

Jaki jest główny efekt sprowadzania do Europy milionów uchodźców? Otóż jest nim rosnące poparcie partii uważanych za rasistowskie, populistyczne i eurosceptyczne. Im więcej uchodźców, im więcej przywilejów dla nich, im więcej żądań, gwałtów i pobić, tym bardziej rośnie poparcie tego typu partii.

Można oczywiście wierzyć w bajeczki Pani Kanclerz, iż jest to z jej strony efekt niezamierzony. Wpadka przy pracy. Można też wierzyć w to, iż prezydent Putin jest winny globalnemu ociepleniu, ale wtedy warto wyłączyć ten blog i wrócić do czytania mediów głównego ścieku.

Ja wierzę jednak, iż przeciętnie inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę z tego, iż wszystkie skutki mają swoje przyczyny. A oligarchowie, czego by o nich nie mówić, inteligentni zaprawdę są. Albo przynajmniej sprytni i przy okazji pozbawieni też wszelkich skrupułów i etyki.

Dlatego też myślę, iż prawdziwym powodem dręczących Europę zamachów terrorystycznych, jest tak naprawdę próba sprowokowania nas do głosowania na partie ,,antysystemowe”, ,,alternatywne”, ,,populistyczne” i ,,antyimigranckie”.

Ta przygotowana przed laty V kolumna nadaje się idealnie do wykonania zadania, przed jakim stoi dziś Europa. Nie ma lepszych kandydatów od Frontu Narodowego, Alternatywy dla Niemiec czy Szwedzkich Demokratów. Dlatego też media głównego ścieku zrobią wszystko, by je zohydzić. Wiedzą wszakże, iż wywoła to zupełnie odwrotny efekt.

Masowe kłamstwa i manipulacje ze strony mediów są już dziś tak widoczne dla większości wyborców, iż chętnie postąpią oni wbrew temu, co nakazują im ich telewizyjni celebryci, dziennikarze i eksperci. Tak właśnie wywindowano do władzy prezydenta Trumpa. Nie przypadkiem, a celowo.

Europa stoi dziś przed zadaniem zmiany kursu z dotychczasowej polityki atlantyckiej na nieco bardziej niezależną. Obawy Amerykanów przed samodzielnością Niemiec nie są wcale niedorzeczne. Ich obecność w Polsce nie musi być jedynie wymierzona w Rosję, ale także w naszego zachodniego sąsiada. Jest to dla niego przypomnienie, by nie posuwał się zbyt daleko.

Jednakowoż Pani Kanclerz pozostanie czysta, tak jak i czyste pozostaną jej ręce. Przecież ona niejednokrotnie powie publicznie, iż boi się ,,populistów” u władzy. Zrobi wszystko co w jej mocy, by ,,populiści” do władzy nie doszli. A potem wpuści bez kontroli osobistej paru terrorystów i otworzy szampana, gdy ,,antysystem” wygra wybory i w jej kraju. Po cichu, bez kamer i mikrofonów. Świat nie musi wiedzieć, że Europejczycy chcą się po prostu wypiąć na Amerykę i jej bliskowschodnie muppety. Lepszy interes zrobi się z jej wrogami. Właściwie to już się robi…

Dzisiejszy atak terrorystyczny w Sztokholmie z pewnością przekona niejednego Szweda, iż dotychczasowa polityka jego kraju była skrajnie nieodpowiedzialna. Feministki czy komuniści znani z tego, iż przyjmują do Szwecji osoby z przeszłością kryminalną, nie mogą liczyć na wielkie poparcie w najbliższych sondażach, ani w kolejnych wyborach.

Media zrobią wszystko, by zohydzić Szwedom alternatywę. Co ciekawe: jedyną alternatywę. Czy to przypadek, że można głosować na sześć systemowych partii i tylko na jedną antysystemową? Nie, to nie przypadek. Media zohydzą Szwedom jedyną alternatywę tylko po to, by na nią właśnie oddali swój głos. Pozostali do parlamentu nie wejdą, gdyż tak skonstruowany jest szwedzki system wyborczy.

Wszystko zostanie w rodzinie. Tymczasem Trump okazuje się być tym, kim jest każdy republikański kandydat. Nie bez powodu Ameryka posiada system dwupartyjny, jak i chory sposób wyboru prezydenta przez elektorów. Posiada go właśnie po to, by prezydentem został odpowiedni człowiek… na odpowiednie czasy.

Wszystko inne jest tylko ułudą.

Robert Grünholz

 

Źródło: Blog Roberta Grünholz


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 08 kwiecień 2017 13:48