Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Wielomski: Wasalizacja Polski nie jest nieunikniona
Kategoria: Publicystyka   Środa, 28 listopad 2018 09:02 Autor: Andreas

Wielomski: Wasalizacja Polski nie jest nieunikniona

Wielomski: Wasalizacja Polski nie jest nieunikniona twitter.com @realDonaldTrump

Wasalizacja pisowskiej Polski wobec Stanów Zjednoczonych, Izraela i Unii Europejskiej będzie postępować, gdyż jest wynikiem błędnego założenia elit PiS-u, że Polska jest militarnie zagrożona przez Rosję. Aby Berlin, a przede wszystkim Waszyngton, nas chciały militarnie i politycznie bronić przed rosyjskim zagrożeniem należy przeto ustępować zawsze i wszędzie, oddawać im kontrolę nad naszą gospodarką, stworzyć faktyczne immunitety dla mediów należących do kapitału z tych państw, etc. Stąd wiadomi ambasadorzy i lobbyści – nazwisk nie muszę wymieniać, gdyż wszyscy je znają – szarogęszą się w Polsce, co nie miało miejsca tak otwarcie od czasu, gdy ambasadorem w Warszawie był Nikołaj Repnin.

Sytuacja międzynarodowa Polski może jednak zostać odmieniona, gdyż jej słabość wynika z irracjonalnej fobii i strachu przed Rosją. Wystarczy dać sygnał i dać się zaprosić do Moskwy, pokazać partnerom zachodnim, że Polska ma inne możliwości geopolityczne i przestała już robić portkami przed Władimirem Putinem, a zagraniczni ambasadorzy i lobbyści utracą swój główny argument: zapewnienie Polsce bezpieczeństwa militarnego. Tak właśnie zrobił Victor Orban i rosyjska flaga jakoś nie zawisła nad Budapesztem, a Węgry wybiły się na suwerenność w polityce międzynarodowej, mając geopolityczne alternatywy. Osobiście nie dostrzegam ze strony Rosji tego niebezpieczeństwa, którego tak boją pisowcy:

1/ kraj ten nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych,

2/ nie mamy rosyjskiej mniejszości, która chciałaby się przyłączyć do Rosji

3/ skoro Putin nie zdobył zbrojnie państwa tak słabego jak Ukraina, to tym bardziej nie podejmie agresji na Polskę.

Rosja to nie Związek Radziecki. Rosja ma potencjał militarny, aby zbrojnie zająć Polskę, ale nie ma ani potencjału ekonomicznego na koszty okupacji Polski, ani nie wykazuje do tego najmniejszej ochoty. Mówicie, że rosyjski ambasador będzie się szarogęsił w Warszawie? No to ze strachu przed jego szarogęszeniem, szarogęszą się po polskiej stolicy rozmaici lobbyści oraz ambasadorzy zachodnich i śródziemnomorskich mocarstw.

Wzmocnienie pozycji Polski w relacjach międzynarodowych wymaga polepszenia relacji z Rosją i zwiększenia ilości alternatyw geopolitycznych! Pisowcy, zapowiadaliście “drugi Budapeszt”, to patrzcie na Orbana!

Adam WielomskiŹródło: KONSERWATYZM.PL – Portal Myśli Konserwatywnej


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 28 listopad 2018 09:54
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Wielomski: Wasalizacja Polski nie jest nieunikniona