Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Zastanawia mnie od lat jak to jest? – prof. Bogusław Paź
Kategoria: Publicystyka   Sobota, 01 grudzień 2018 10:01 Autor: Andreas

Zastanawia mnie od lat jak to jest? – prof. Bogusław Paź

Zastanawia mnie od lat jak to jest? – prof. Bogusław Paź Ryan Milani/Flickr/CC BY 2.0

1. Ukraina liczy 42 miliony obywateli i po upadku Związku Sowieckiego miała jedną z najpotężniejszych armii świata a żaden (sic!) z tych 42. milionów Ukraińców nie wystrzelił ani jednego pocisku, aby bronić “odwiecznie ukraińskiego” Krymu. Tymczasem, nie tak dawno nie brakowało jednak chętnych w Odessie, aby spalić żywcem blisko 50 bezbronnych ukraińskich Rosjan, w tym: kobiety w zaawansowanej ciąży.

2. Na Ukrainie jest jakoby wojna z Rosją, a ta sama Ukraina co roku zwiększa swój eksport do Rosji: zboża, innych produktów rolnych (Polska w tym samym czasie ogłasza bojkot handlu z Rosja w solidarności z Ukrainą), a nade wszystko: broni za kilkaset milionów dolarów (to oficjalne dane, zaniżone).

3. Na Ukrainie od lat jakoby trwa wojna, a Ukraina nie ogłosiła się w żadnym międzynarodowym gremium jak ONZ krajem napadniętym np. przez Rosję.

4. We Lwowie, Łucku, Tarnopolu etc etc. niemal co tydzień banderowcy organizują wielotysięczne wiece, na których ta hołota z portretami Bandery i Szeptyckiego wrzeszczy “Smert’ woroham!”, a wg oficjalnych danych tylko w tym roku z ukraińskiej armii zdezerterowało 32 tysiące Ukraińców. Tymczasem, żaden z banderowców na Ukrainie ani w Polsce nie chce zająć ich miejsca w szeregach armii.

5. Prezydent Ukrainy Poroszenko twierdzi, że Rosja to agresor i kraj bandycki. Jednocześnie, prywatnie, Poroszenko robi z Rosją gigantyczne miliardowe interesy – rocznie w kraju Putina zarabia on na produkcji słodyczy ok. miliarda dolarów i płaci Putinowi setki milionów dolarów podatku, aby ten miał za co np. wybudować most na Krym i opłacić żołd dla armii na Krymie.

6. Rosjanie ostrzelali i zajęli trzy ukraińskie statki wojenne, a Ukraina zamiast ogłosić stan wojny ogłasza stan wojenny i w dodatku na ograniczonym obszarze. – To tak, jakby zajść w ciążę, ale częściowo. Stan wojenny ogłasza się ze względu na zagrożenia wewnętrzne: anarchia, sabotaż, dywersja

7. Ukraińcy organizują marsze jak ten poniżej na zdjęciu w zajętych polskich miastach a jednocześnie, dziś otwartym już tekstem, chcą abyśmy, już nie tyle “z” nimi, ale “za nich” walczyli o niepodległość Ukrainy,. A oni będą maszerować i krzyczeć “Bandera hieroj!”, “Smert’ l’acham!’ “Lviv ne dlja polskich paniv!”

Bogusław Paź

za: Facebook

 

Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 01 grudzień 2018 10:38
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Zastanawia mnie od lat jak to jest? – prof. Bogusław Paź