Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Monologi ludzi Tuska
Kategoria: Publicystyka   Czwartek, 14 marzec 2013 08:21 Napisał

Monologi ludzi Tuska

Zwracałem się kilkakrotnie wprost i publicznie do premiera Donalda Tuska o debatę nad stanem państwa. Zapraszałem go do udziału w rozmowie o tym, jak naprawić aktualną sytuację. Premier miał zresztą okazję do debaty w Sejmie – nie chciał jej jednak podjąć. Zamiast tego usłyszeliśmy wściekłe ataki na lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego. I to chyba byłoby na tyle, jeśli chodzi o udział premiera Tuska w debacie publicznej. Zresztą z powodu tego typu działań mówienie o debacie publicznej w Polsce przestaje mieć sens. Takie są właśnie konsekwencje systemu stworzonego przez premiera. Zamiast rozmowy – uniemożliwianie jej i próba kneblowania tych, którzy mają inne poglądy. Dziś widzimy, że zamiast debaty nad stanem państwa Tusk wysyła swoich ministrów, by wygłaszali monologi. Znów słyszymy, że coś będzie robione, coś będzie przedstawiane. Oczywiście przekazane będzie to społeczeństwu przez zaprzyjaźnione z premierem media, będące de facto w jego rękach. Pokazuje to sztuczność całej tej sytuacji. Ja zaś mam zamiar nadal kontynuować swoje zadanie – wraz z zespołem ekspertów będziemy budowali nowy think-tank.Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 14 marzec 2013 12:27