Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Pancerna brzoza przełamała się półtora metra powyżej miejsca, w którym uderzyło w nią skrzydło. Cuda, cuda ogłaszają...
Kategoria: Publicystyka   Poniedziałek, 23 grudzień 2013 16:50 Autor: admin

Pancerna brzoza przełamała się półtora metra powyżej miejsca, w którym uderzyło w nią skrzydło. Cuda, cuda ogłaszają...

Pancerna brzoza przełamała się półtora metra powyżej miejsca, w którym uderzyło w nią skrzydło. Cuda, cuda ogłaszają... foto: Interstate Aviation Committee/Wikimedia Commons/CC
1. Wiadomość z sieci (Onet.pl):

Prokuratura wojskowa otrzymała opinię teledetekcyjną dot. zdjęć satelitarnych rejonu katastrofy smoleńskiej, m.in. odnoszącą się do brzozy, w którą uderzył Tu-154M - poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa. Licząca 11 stron opinia SWW została ujawniona przez prokuraturę.

W opinii porównującej zdjęcia satelitarne z 5 i 12 kwietnia 2010 r. wskazano m.in., że w tym okresie nastąpiło złamanie drzewa. - Mogło ono nastąpić wskutek zderzenia z nim samolotu - podano w opinii. Potwierdzono w niej także, że drzewem tym jest brzoza opisana później w protokole z oględzin miejsca katastrofy z 7 grudnia 2011 r.

W październiku 2012 r. w celu badań laboratoryjnych odcięte zostały przez polskich specjalistów "dwa fragmenty brzozy". Podczas pobytu polskich prokuratorów i biegłych w Rosji na przełomie lutego i marca br. odcięte fragmenty poddano oględzinom wspólnie z rosyjskimi specjalistami. Pobrany i zabezpieczony materiał - w tym dokonane odlewy - wpłynął z Rosji do polskiej prokuratury w czerwcu. Trafił on następnie do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Opinia laboratorium jest w przygotowaniu....

...Prokuratura wojskowa informowała także, że brzoza, w którą uderzył samolot, została przełamana na wysokości około 666 cm. W raporcie komisji kierowanej przez ówczesnego szefa MSWiA Jerzego Millera wysokość przecięcia brzozy określono na 5,1 m. "W raporcie komisji Millera podano wysokość uderzenia w brzozę, które doprowadziło do oderwania końcówki skrzydła, a nie wysokość przełamania drzewa" - tłumaczył 1,5-metrową różnicę uczestniczący w pracach komisji Maciej Lasek.

2. Zwracam uwagę na daty – protokół oględzin z 7 grudnia 2011 roku... prawie 2 lata po katastrofie...

W październiku 2012 roku odcięto do badań fragmenty brzozy... dwa i pół roku od katastrofy!

Nie wiem, jak to oceniać – czy to była katastrofa, czy zamach na to śledztwo...

3. Ale jest rzecz jeszcze ciekawsza – cytowana wypowiedź Laska. Komisja rządowa podała wysokość uderzenia w brzozę, które doprowadziło do oderwania końcówki skrzydła (5,1 m), a nie wysokość przełamania się drzewa.

A zatem skrzydło uderzyło w brzozę na wysokości 5,1 metra, zaś brzoza przełamała się na wysokości 6,66 metra.... Ludzie, czy to nie kolejny cud nad tą brzozą? Skrzydło uderza niżej, a brzoza przełamuje się wyżej, półtora metra ponad skrzydłem!

Okazuje się, że brzoza jest nie tylko pancerna, ale tez ma nadzwyczajne właściwości elastyczne i łamie się nie w miejscu uderzenia, lecz powyżej.

Cuda, cuda, w prokuraturze wojskowej, ogłaszają!Źródło artykułu: wPolityce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 23 grudzień 2013 19:39
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Pancerna brzoza przełamała się półtora metra powyżej miejsca, w którym uderzyło w nią skrzydło. Cuda, cuda ogłaszają...