Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Gen. Polko w TV Republika: Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana
Kategoria: Publicystyka   Środa, 20 sierpień 2014 11:41 Autor: admin

Gen. Polko w TV Republika: Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana

Gen. Polko w TV Republika: Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana foto: facebook
Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana – powiedział gen. Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM, w Telewizji Republika, twierdząc, że w polskiej obronności brakuje spójnego działania i wizji - informuje telewizjarepublika.pl.

Polko mówił o sytuacji na Ukrainie, twierdząc, że „NATO nie było przygotowane na tę wojnę”. – A przecież od dawna mówiono już o nowym rodzaju wojny, który obserwujemy na Ukrainie – dodał. – Myśmy zachwycali się wolnością po upadku ZSRR, nie dostrzegliśmy nowych zagrożeń związanych z kształtowaniem się nowego układu sił na świecie. Europejscy członkowie NATO zbagatelizowali tę sprawę do tego stopnia, że drastycznie obniżano wydatki na armie – wyjaśniał gen. Roman Polko w Telewizji Republika.

W jego opinii retoryka polskiej dyplomacji istnieje wyłącznie na użytek wewnętrzny.– A dyplomacja powinna być przede wszystkim skuteczna. Nie można rzucać słów na wiatr. Za dużo było fajerwerków i za mało działania– ocenił były dowódca GROM.

– W polskiej obronności brakuje spójnego działania, jednej wizji. Jeśli chodzi o zakupy polskiego wojska, nie jestem pewien, czy można traktować poważnie – mówił gen. Polko. – Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana – skwitował dosadnie.Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 20 sierpień 2014 11:34
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Gen. Polko w TV Republika: Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana