Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Szpital przestał Ziemiańską faszerować psychotropami
Kategoria: Publicystyka   Środa, 01 październik 2014 12:33 Autor: admin

Szpital przestał Ziemiańską faszerować psychotropami

Szpital przestał Ziemiańską faszerować psychotropami foto: Wikimedia Commons/CC

Dzięki interwencjom internautów oraz osób oglądających nagrania z Marią Ziemiańską na YouTube, personel Szpitala Psychiatrycznego Babińskiego w Krakowie nie aplikuje jej już przymusowo „leków” i zastrzyków. Maria Ziemiańska odmawiała ich przyjęcia, ale do tej pory faszerowano ją „lekami” i zastrzykami przymusowo. Ten proceder został obecnie zaniechany, a także oddano jej do użytku telefon komórkowy.

Dr Zbigniew Kękuś złożył do Prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez sędziego wobec Marii Ziemiańskiej, która jest osobą wolną i nie powinna być wbrew swojej woli przetrzymywana w szpitalu psychiatrycznym, nie mówiąc o faszerowaniu jej psychotropami.

W sprawę uwolnienia włączyło się też Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska-Białej. Oto jeden z listów do Dyrekcji Szpitala, jaki wystosował jeden z członków Stowarzyszenia, Krzysztof Musialski: „Szanowny Panie Dyrektorze, po zapoznaniu się z materiałem dostępnym na stronach internetowych dot. p. Marii Ziemiańskiej, która przebywa na oddziale zamkniętym, wyrażam swoje głębokie zaniepokojenie, oburzenie i sprzeciw wobec nagannego zachowania personelu medycznego, zarejestrowane za pomocą telefonu komórkowego. Podstępne pozbawienie p. M. Ziemiańskiej ww. telefonu, w rzeczywistości będące karą za informowanie o swojej sytuacji i postępowaniu pracowników szpitala, jest niegodne i zasługuje na stanowcze potępienie. Straszenie przymusowym „podawaniem” leków człowieka zachowującego się spokojnie i nie stwarzającego zagrożenia sobie ani otoczeniu (co wyraźnie słychać na nagraniu), przywodzi na myśl najczarniejszy okres w dziejach „medycyny” tzw. psychuszek. W trosce o zdrowie i życie p. Marii Ziemiańskiej proszę Pana Dyrektora o interwencję w przedmiotowej sprawie i wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osób winnych zaistniałej sytuacji.”

 

Źródło: Monitor Polski


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 01 październik 2014 15:58
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Szpital przestał Ziemiańską faszerować psychotropami
Unable to open file!