Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Rządowe chamstwo
Kategoria: Publicystyka   Poniedziałek, 20 październik 2014 14:54 Autor: admin

Rządowe chamstwo

Rządowe chamstwo foto: Wikimedia Commons/CC
Dla ministra Marka Sawickiego (rząd PO-PSL) rolnicy to „frajerzy”. Dla premiera Włodzimierza Cimoszewicza (rząd SLD-PSL) frajerami byli ci, którzy nie ubezpieczyli się od powodzi. Obu tych polityków – ale też dziesiątki innych z PO, PSL u, SLD  łączy arogancja wypływająca z władzy. Albo mówiąc wprost: zwykłe chamstwo.

Warto się zastanowić, dlaczego rolnicy woleli jechać do skupu z jabłkami, choć rząd obiecywał im wyższe ceny za ich zniszczenie? To przykład kompletnego braku zaufania obywateli do władzy. Sadownicy po prostu nie wierzą w rządowe obiecanki, wypłaty odszkodowań, ponieważ ten rząd okłamywał ich wiele razy. Także ten minister, który jeszcze w lipcu z twarzą pokerzysty zapewniał, że… Rosja nie wprowadzi sankcji przeciwko Polsce.

Z jednej więc strony mamy przedstawicieli władzy, którzy odnoszą się do podatników z pogardą i lekceważeniem typowym dla osób, które zdegenerowały się długim okresem rządów. A z drugiej strony, mamy totalny kryzys zaufania obywateli do własnego państwa. Obie te rzeczywistości wystawiają obecnemu rządowi najgorszą z możliwych ocen.

 

Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 20 październik 2014 16:31