Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka TVP nie wycofa się z homopropagandy
Kategoria: Publicystyka   Piątek, 24 październik 2014 14:12 Autor: admin

TVP nie wycofa się z homopropagandy

Film promujący homozwiązki pójdzie na antenach TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia. Za twoje pieniądze. Wyślij protest!

Telewizja Polska nie zamierza wycofać się z bezpłatnej emisji spotu, promującego homoseksualne związki partnerskie. Film Kampanii Przeciw Homofobii „Najbliżsi obcy” ma zostać pokazany na antenach TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia w ramach kampanii społecznej.

W odpowiedzi na krytykę Telewizja Polska poinformowała, że „kampania ta jest jedną z bardzo wielu emitowanych bezpłatnie przez nadawcę publicznego reklam społecznych. W ciągu ostatnich trzech lat TVP wyemitowała bezpłatnie już 75 rozmaitych kampanii organizacji pożytku publicznego, poświęconych wpływaniu na zmianę postaw społecznych, informacyjno-edukacyjnych, profilaktyki prozdrowotnej oraz pomocowych i charytatywnych”.

Władze TVP twierdzą, że działają zgodnie z rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która stwarza organizacjom pożytku publicznego możliwość „nieodpłatnego informowania o prowadzonej przez te organizacje działalności nieodpłatnej”.

Telewizja informuje także, że „zgłaszająca projekt do emisji Kampania Przeciwko Homofobii potraktowana została identycznie, jak inne organizacje pożytku publicznego”.

Przypomnijmy, że emisja spotu, łamie ustawę o radiofonii i telewizji, która mówi, że „programy publicznej radiofonii i telewizji powinny respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki”. Ta sama ustawa mówi, że „programy publicznej radiofonii i telewizji powinny służyć umacnianiu rodziny”.

W KRRiT powiedziano nam, że tylko my zgłaszaliśmy sprzeciw wobec emisji tego spotu. W związku z tym podajemy adres e-mailowy, na który należy kierować protesty przeciw emisji skandalicznego spotu:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (w e-mailu przykładowa treść protestu). Można także dzwonić do wydziału skarg i wniosków KRRiT – tel: 22 597 3050 (do 52), fax: 22 597 3195.

Dla tych, którym program pocztowy nie otwiera poprawnie linku do e-maila z protestem publikujemy jego przykładowy tekst:

Protestuję przeciwko planom emisji w TVP spotu Kampanii Przeciw Homofobii „Najbliżsi obcy”. Jest on sprzeczny z polska Konstytucją i z wartościami chrześcijańskimi, które zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, powinny być respektowane w mediach publicznych. Nie godzę się, żeby w mediach publicznych, utrzymywanych przez społeczeństwo, promowano treści godzące w podstawy moralności społecznej.

 

Źródło: gosc.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 24 październik 2014 17:02
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka TVP nie wycofa się z homopropagandy