Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Golcowie śpiewają o miłości do ojczyzny – to nie mieści się w „konwencji”
Kategoria: Publicystyka   Czwartek, 04 grudzień 2014 10:31 Autor: admin

Golcowie śpiewają o miłości do ojczyzny – to nie mieści się w „konwencji”

Golcowie śpiewają o miłości do ojczyzny – to nie mieści się w „konwencji” foto: Wikimedia Commons/CC

Utwór z najnowszego albumu Braci Golców, który zdeklasował inne piosenki w Opolu, i tak nie trafił do głównych rozgłośni radiowych. Dlaczego? Bo zawiera słowa „kocham ten kraj, wierzę w ten kraj” – to nie mieści się w „konwencji”

Bracia Golcowie świętują 15-lecie swojej działalności – z tej okazji w zeszłym roku w październiku został wydany album „The best of Golec uOrkiestra”. Znalazła się na nim między innymi piosenka „Młody maj”, która zdeklasowała inne piosenki podczas 50. festiwalu opolskiego w konkursie SuperPremiery, zdobywając trzy główne nagrody. Niestety, nawet to nie pomogło, aby piosenka znalazła się na antenie maistreamowych rozgłośni – opowiada Łukasz Golec

Powiedziano nam, że się nie mieści w konwencji… Faktycznie, to niepopularne: „kocham ten kraj, wierzę w ten kraj”… – dodaje.

Promując Polskę, promujemy siebie. Widzę, że Polacy mają względem zagranicy jakiś ogromny kompleks. Sporo jeździmy po świecie z koncertami i tam popularność polskiej kultury jest tak duża, że naprawdę nie mamy czego się wstydzić. W Essen na koncert, na którym byliśmy jedną z gwiazd, przyszło osiem tysięcy ludzi! Dlaczego przyjechali na nasz występ? Bo gramy to co polskie.

— mówi Łukasz Golec.

Ludzie powinni uświadomili sobie, jak mało jest w radiu polskiej muzyki. Jedno jest pewne – nie warto słuchać stacji, w których „konwencji” nie mieści się patriotyzm.

Źródło: polskatime.pl / wpolityce.pl

 

link do teledysku

 

Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(21 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 09 grudzień 2014 12:11
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Golcowie śpiewają o miłości do ojczyzny – to nie mieści się w „konwencji”