Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Kancelaria Rady Ministrów odmawia ujawnienia raportu kontroli w ZUS-ie
Kategoria: Publicystyka   Poniedziałek, 29 grudzień 2014 12:06 Autor: admin

Kancelaria Rady Ministrów odmawia ujawnienia raportu kontroli w ZUS-ie

Kancelaria Rady Ministrów odmawia ujawnienia raportu kontroli w ZUS-ie foto: Wikimedia Commons/CC

Kancelaria premier Ewy Kopacz zleciła wykonanie kontroli. Niestety nie wiadomo jaki był jej zakres, oraz co wykryto. Prawdopodobieństwo kolejnej afery w wykonaniu koalicji PO-PSL wydaje się być duże. Czy rząd ukrywa przed nami kolejny „wałek” ?

Nieoficjalnie mówi się o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu i kosztach obsługi systemu informatycznego ZUS w latach 2008-2013. Kancelaria odmawia udostępnienia opinii publicznej informacji, twierdząc iż:

Informacje zawarte w wynikach kontroli spełniają przesłani określone w art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych i w związku z tym zostały oznaczone klauzulą zastrzeżone.

Sieć Obywatelska „Watchdog Polska” postanowiła pozwać rząd do sądu z powodu zatajania przez Polakami ważnych informacji, które powinny być jawne.

 

źródło: niewygodne.info.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 29 grudzień 2014 18:33
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Kancelaria Rady Ministrów odmawia ujawnienia raportu kontroli w ZUS-ie