Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Jest prawomocny wyrok. Matka Kurka pisał prawdę o Owsiaku
Kategoria: Publicystyka   Czwartek, 26 luty 2015 13:34 Autor: admin

Jest prawomocny wyrok. Matka Kurka pisał prawdę o Owsiaku

Jest prawomocny wyrok. Matka Kurka pisał prawdę o Owsiaku foto: Mateusz Włodarczyk/Wikimedia Commons/CC

Bloger, który wielokrotnie pisał o nieprawidłowościach w działalności Jerzego Owsiaka poinformował na twiterze że sąd Okręgowy w Legnicy utrzymał w mocy wyrok I instancji w procesie, który Owsiak wytoczył blogerowi. Oznacza to, że sąd prawomocnie uznał iż Matka Kurka pisał prawdę.

Prawomocny wyrok Matka Kurka vs Owsiak! Sąd utrzymał w całości wyrok I instancji, zmienił jedynie stawkę za „hienę cmentarną” na 5 tys. – napisał bloger w serwisie społecznościowym.

Oznacza to, że legnicki sąd utrzymał w mocy wyrok z września 2014 roku który wydał Sąd w Złotoryi, uniewinniając blogera od dwóch z trzech zarzutów stawianych przez Jerzego Owsiaka. Sąd stwierdził wtedy, że Matka Kurka pisząc o WOŚP i Owsiaku, opierał się na faktach.

Sąd okręgowy, zmienił jednak wyrok sądu z Legnicy w kwestii nazwania Owsiaka przez Wielguckiego „hieną cmentarną”. Zmieniono kwalifikację czynu z pomówienia na znieważenie i ukarał blogera karą grzywny w wysokości 5 000 złotych.

 

Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 26 luty 2015 16:38
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Jest prawomocny wyrok. Matka Kurka pisał prawdę o Owsiaku