Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Ukraina zamyka granicę przed antybanderowcami
Kategoria: Publicystyka   Sobota, 28 luty 2015 19:06 Autor: admin

Ukraina zamyka granicę przed antybanderowcami

Ukraina zamyka granicę przed antybanderowcami foto: Wikimedia Commons/CC

Jedna z polskich grup pielgrzymujących na obchody rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej została zatrzymana na przejściu granicznym w Hrebennem.

Sześciu osobom uniemożliwiono wjazd na Ukrainę, powołując się na zastrzeżenie Służby Bezpecznosty, uzasadnione „prowadzeniem działalności antyukraińskiej” – czyli udziałem w manifestacjach kresowych upamiętniających zbrodnie UPA.

Wśród zatrzymanych przez Straż Graniczną i przetrzymanych na przejściu był m.in. Tomasz Jankowski, przewodniczący antywojennego Komitetu Ukraińskiego w Polsce oraz niżej podpisany – Konrad Rękas, członek Społecznego Komitetu Upamiętniania Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

Reszta delegacji – kilkadziesiąt osób z Lublina, Krakowa, Warszawy została przetrzymana do zakończenia uroczystości w Hucie Pieniackiej tak, aby uniemożliwić uczestnictwo w wydarzeniu. Pomimo tego Polacy udali się na miejsce straszliwej zbrodni sprzed 71 lat złożyć kwiaty i pomodlić się w intencji pomordowanych blisko 1.600 ofiar – oraz za pokój na Ukrainie.

Konrad Rękas

 

Za: chart.neon24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 marzec 2015 15:23
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Ukraina zamyka granicę przed antybanderowcami