Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Balcerowicz kontra zdrowy rozsądek
Kategoria: Publicystyka   Sobota, 07 marzec 2015 08:06 Autor: admin

Balcerowicz kontra zdrowy rozsądek

Balcerowicz kontra zdrowy rozsądek foto: Wikimedia Commons/CC

Zabójca polskiej gospodarki, oszust, agent „międzynarodowych”, odpowiedzialny za zdziesiątkowanie Polskiego Narodu.

Leszek Balcerowicz postanowił skrytykować wypowiedź ministra gospodarki i wicepremiera polskiego rządu Janusza Piechocińskiego.

Piechociński przedwczoraj, w wywiadzie dla agencji Reutera, stwierdził, że ukraińska gospodarka zaczyna się rozpadać, jej elity zawodzą pokładane w nich nadzieje, a my powinniśmy się przygotować się na to, że setki tysięcy emigrantów napłyną do Polski.

To właśnie te słowa wywołały reakcję Balcerowicza, który podsumował je jako „nieodpowiedzialną gadaninę ze strony człowieka, który jest wicepremierem polskiego rządu i głównie zajmuje się gadaniem”. Piechocińskiemu oberwało się także za to, że „niewiele robi dla naprawy polskiej gospodarki w trudnych czasach”.

Balcerowicz w programie, którego był gościem, postanowił także skomplementować władze Ukrainy nazywając je najlepszą ekipą, jaką Ukraina miała u władzy [on tak naprawdę powiedział – admin]. Uznał także, że tym, czego najbardziej potrzebuje to państwo, jest wsparcie finansowe. Komentując wielomilionowe pożyczki, które zaciąga Ukraina na ratowanie swoich finansów, stwierdził, że „jest ważne, żeby zapobiec pogorszeniu się sytuacji przez to, że będą pieniądze z MFW i UE. Pierwsze kroki zostały zrobione i to są bardzo potrzebne kroki”.

Zapytany zaś o ewentualne wysłanie broni na Ukrainę, odpowiedział: „Niech oni wreszcie przestaną mówić i coś zrobią. To samo dotyczy Polski. Przestańmy o tym mówić. Jeżeli jesteśmy w stanie pomóc temu, żeby Ukraina mogła się bronić, to zróbmy to”. [To zrób to z własnej kieszeni, kanalio! – admin]

(Na podst. tvn24bis.pl oprac. B.W.)

 

Źródło: xportal.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 07 marzec 2015 14:37
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Balcerowicz kontra zdrowy rozsądek