Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Czy Unia musi Polskę do przyjmowania uchodźców z Afryki?
Kategoria: Publicystyka   Czwartek, 16 kwiecień 2015 08:02 Autor: admin

Czy Unia musi Polskę do przyjmowania uchodźców z Afryki?

Czy Unia musi Polskę do przyjmowania uchodźców z Afryki? foto: MateuszEs/Wikimedia Commons/CC

Komisja Europejska w połowie maja, ma przedstawić nową strategię w sprawie przyjmowania przez kraje członkowskie wyznaczonych przez Brukselę afrykańskich uchodźców. Czy Polskę zaleje fala imigrantów?

Wzywam kraje członkowskie, by wykazały się solidarnością decydując się na konkretne działania. Musimy zrozumieć, że bezprecedensowy napływ uchodźców to nowa sytuacja i musimy się do niej dostosować – mówił na spotkaniu z eurodeputowanymi należącymi do komisji ds. wolności obywatelskich w Parlamencie Europejskim komisarz Dimitris Awramopulos.

Korespondentka RMF FM, ustaliła że jednym z rozważanych scenariuszy jest uzależnienie liczby przyjmowanych imigrantów od liczby mieszkańców danego kraju.

Nam zależy na tym, żeby bardziej brać pod uwagę zakres opieki socjalnej, poziom dochodu narodowego  a nie liczbę ludności, czy liczbę przyjętych już imigrantów – mówi Barbara Kudrycka, eurodeputowana z komisji wolności obywatelskich.

Mówi się jednak, że „Nowa agenda w sprawie migracji” to prawdziwe oczko w głowie szefa Komisji Europejskiej Jean Claude’a Junckera. W jego mniemaniu, kraje członkowskie powinny kierować się solidarnością w „dzieleniu się obciążeniami związanymi z napływem imigrantów z Afryki”. Polscy deputowani wyrażają jednak swoje niezadowolenie z faktu, że mieliby ponosić konsekwencje tego iż Grecja, Włochy czy Malta nie potrafią poradzić sobie z napływem uchodźców.

 

Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 kwiecień 2015 11:08
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Czy Unia musi Polskę do przyjmowania uchodźców z Afryki?