Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Nowe przepisy ruchu drogowego nie dotyczą polityków i sędziów
Kategoria: Publicystyka   Wtorek, 12 maj 2015 15:45 Autor: admin

Nowe przepisy ruchu drogowego nie dotyczą polityków i sędziów

Nowe przepisy ruchu drogowego nie dotyczą polityków i sędziów foto: Cezary p/Wikimedia Commons/CC

Nowe przepisy o ruchu drogowym wchodzą w życie 18 maja według których za przekroczenie prędkości o 50 km/godz. w obszarze zabudowanym stracimy prawo jazdy na trzy miesiące – jest jednak grupa, której to prawo nie dotyczy.

Są to oczywiście posłowie – lecz nie tylko oni, również senatorowie, a także ci, którzy będą sądzili drogowych piratów, czyli sędziowie! Ani politykom, ani sędziom policjant nie będzie mógł odebrać prawa jazdy na miejscu zatrzymania.

Procedura odebrania prawa jazdy w przypadku posłów jest wyjątkowo długotrwała i zajmuje miesiące, a nawet lata. Jeśli poseł nie chce sam zrzec się immunitetu, jego sprawa jest głosowana przez całą izbę.

Reszta kierowców od 18 maja po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli dalej będzie prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. A to oznacza ponowny egzamin.

 

Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 12 maj 2015 20:31
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Nowe przepisy ruchu drogowego nie dotyczą polityków i sędziów