Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Sąd po stronie Biedronia. Prezydent bankrutującego Słupska nie musi płacić milionowej kary
Kategoria: Publicystyka   Środa, 24 czerwiec 2015 15:25 Autor: admin

Sąd po stronie Biedronia. Prezydent bankrutującego Słupska nie musi płacić milionowej kary

Sąd po stronie Biedronia. Prezydent bankrutującego Słupska nie musi płacić milionowej kary foto: Wikimedia Commons/CC

Miasto, zarządzane przez Roberta Biedronia, znalazło się na skraju bankructwa. W połowie czerwca Słupsk przegrał proces sądowy, który miastu wytoczył wyrzucony z budowy słupskiego aquaparku wykonawca. Miasto ma zapłacić firmie Termochem 24 miliony złotych, których w kasie nie ma. Tymczasem Sąd Okręgowy w Gdańsku wstrzymał nakaz zapłaty. Decyzja jest nieprawomocna, ale daje miastu oddech i czas na pozyskanie środków finansowych. Firma ma 7 dni na odwołanie.  
Bankructwo Słupska może spowodować konieczność wprowadzenia zarządu komisarycznego w mieście. Prezydent miasta Robert Biedroń zwrócił się nawet o pomoc do Ewy Kopacz. Chce, żeby premier wyłożyła z budżetu państwa ponad siedem milionów złotych na ratowanie Słupska.

Tymczasem pomocną dłoń wyciąga do Biedronia Sąd Okręgowy w Gdańsku, który wstrzymał nakaz zapłaty wydany przez warszawski Sąd Arbitrażowy - informuje TVN 24 Pomorze.

Słupsk ma trzydzieści dni na zapłacenie firmie Termochem 24 milionów złotych. 

Zgodnie z wyrokiem Sądu Arbitrażowego w Warszawie Słupsk musi zapłacić 18 milionów złotych z dochodów majątkowych i 6 milionów złotych z dochodów bieżących. Miasto zaskarży tę decyzję jeszcze do sądu powszechnego, nie wstrzymuje to jednak zapłaty należności - informowaliśmy niedawno na niezalezna.pl.

Miasto złożyło skargę na wyrok i jak się okazuje, wniosek ten rozpatrzono pozytywnie.

- Złożyliśmy skargę na wyrok Sądu Arbitrażowego oraz wniosek o wstrzymanie wykonania tego wyroku. We wtorek dowiedzieliśmy się, że wniosek rozpatrzono pozytywnie. Sąd uznał nasze uzasadnienie - powiedział cytowany przez tvn24.pl Szymon Koterba, prawnik, pełnomocnik Urzędu Miasta w Słupsku.

W momencie ewentualnego uprawomocnienia się wyroku sądu z Gdańska, Słupsk nie będzie musiał płacić Termochemowi „do czasu zakończenia postępowania dotyczącego skargi na wyrok Sądu Arbitrażowego”.Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 24 czerwiec 2015 19:19
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Sąd po stronie Biedronia. Prezydent bankrutującego Słupska nie musi płacić milionowej kary