Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Państwowy Instytut Wydawniczy ZLIKWIDOWANY
Kategoria: Publicystyka   Piątek, 10 lipiec 2015 22:02 Napisała

Państwowy Instytut Wydawniczy ZLIKWIDOWANY

PAŃSTWOWY INSTYTUT WYDAWNICZY ZLIKWIDOWANY

Z dn. 6 lipca 2015

Dziś po południu pod nieobecność obecnego likwidatora (dawniej dyrektora) Rafała Skąpskiego Państwowy Instytut Wydawniczy został przejęty przez PRAWDZIWEGO LIKWIDATORA wydelegowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Likwidacja PIW-u miała przebiec szybko i po cichu, sceny jak z filmu sensacyjnego, metody bolszewickie: gabinet obecnego dyrektora został oplombowany, dokumenty przejęte, a – jak wynika z naszych informacji - jedyna rzecz, o którą pytał nowy likwidator, to weksle i stan pieniędzy w kasie! Książki i dorobek wydawniczy oficyny, kultura polska nie interesują likwidatorów PO-PSL!

Decyzja Ministra Skarbu Państwa oznacza właściwie tylko jedno: KONIEC PIW-u – jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych oficyn wydawniczych w Polsce, która rozpoczęła właśnie jubileusz 70-lecia. Na książkach wydawanych przez PIW wychowały się co najmniej trzy pokolenia! Minister Skarbu Andrzej Czerwiński i Minister Kultury Małgorzata Omilanowska pokazali nam, Czytelnikom, środkowy palec!!!

Najwidoczniej wykonywali swoje zadanie: musieli przed wyborami zlikwidować PIW. Ciekawe też w czyje ręce trafią prawa wydawnicze... Jedno jest pewne: stracimy na tym my, Czytelnicy!

Nie pozwólmy, by decyzja ta przeszła niepostrzeżenie. Udostępnij nasz wpis, poinformuj o nim rodzinę, znajomych i wszystkich tych, którym zależy na kulturze!!!

Koniec PIW-u to koniec DOBRZE WYDANEJ książki. 
Nie godzimy się na to!!!

 

Źródło: #ratujPIW


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Państwowy Instytut Wydawniczy ZLIKWIDOWANY