Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Budują ogrodzenie tarczy antyrakietowej. Ma kosztować 40 mln zł – reszta owiana jest tajemnicą
Kategoria: Publicystyka   Piątek, 17 lipiec 2015 12:20 Autor: admin

Budują ogrodzenie tarczy antyrakietowej. Ma kosztować 40 mln zł – reszta owiana jest tajemnicą

Budują ogrodzenie tarczy antyrakietowej. Ma kosztować 40 mln zł – reszta owiana jest tajemnicą foto: screen z TVN24

W Redzikowie w woj. pomorskim powstaje nowoczesne ogrodzenie do tarczy antyrakietowej za 40 mln zł. - To wszystko jest owiane tajemnicą i pewnie słusznie. Wiem tylko, że prace postępują. Jak większość społeczeństwa, nie mamy wstępu na teren tej bazy. Co jakiś czas odwiedzają nas tylko przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Amerykanie - powiedział TVN24 Bernard Rybak, zastępca wójta gminy Słupsk. 

Obecnie USA i Polska prowadzą działania przygotowawcze do budowy bazy. Do najważniejszych zadań realizowanych w 2015 r. przez naszą stronę należą: rozpoczęcie budowy ogrodzenia zewnętrznego bazy, wyburzanie zbędnych budynków oraz przebudowa i budowa obiektów na terenie jednostki - poinformował MON w komunikacie.

Jak twierdzą władze gminy Słupsk, budowa ogrodzenia ruszyła w miniony czwartek. 

- To wszystko jest owiane tajemnicą i pewnie słusznie. Wiem tylko, że prace postępują. Jak większość społeczeństwa, nie mamy wstępu na teren tej bazy. Co jakiś czas odwiedzają nas tylko przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Amerykanie - mówi Bernard Rybak, zastępca wójta gminy Słupsk, który zwraca też uwagę, że samorządowcy są dość sceptycznie nastawieni do całej tej wojskowej inwestycji. - Nie jest tajemnicą, że konsolidujemy siły w tej sprawie. Chcemy uzyskać coś w zamian. Ważna jest dla nas komunikacja z Ustką oraz z Trójmiastem. Staramy się naciskać na parlamentarzystów i ministerstwa. Coś rzeczywiście zaczyna się dziać. Przychylniej patrzą na kwestię S6 czy drogi krajowej nr 21 - dodaje  w rozmowie z TVN24.pl Rybak.


Wiadomo jedynie, że za ogrodzenie będzie kosztować ok. 40 mln zł. Będzie się składało z trzech części: dwóch zewnętrznych oraz jednej wewnętrznej, wokół kompleksu koszarowego. Łączna długość dwóch zewnętrznych pierścieni to około 13 km. Pomiędzy zewnętrznymi ogrodzeniami ma powstać pas naszpikowany elektroniką. Nie zabraknie tam kamer oraz innych elementów systemu bezpieczeństwa.Prawdopodobnie dodatkowym zabezpieczeniem będą zasieki w części kompleksu koszarowego, ale tym zajmą się już Amerykanie. Nad realizacją inwestycji w Redzikowie czuwa Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Gdyni.

Zbudowana przez Polaków część ogrodzenia będzie gotowa już w marcu 2016 roku. MON podtrzymuje, że tarcza antyrakietowa będzie gotowa w 2018 r., a jej głównym elementem będzie silny radar i rakiety, które razem będą w stanie zniszczyć nadlatujące pociski balistyczne. Instalacja w Redzikowie ma bronić europejskich sojuszników USA w przypadku agresji. Po uruchomieniu stanie się częścią zarządzanego przez NATO systemu obrony przeciwrakietowej.
 Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 17 lipiec 2015 17:47
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Budują ogrodzenie tarczy antyrakietowej. Ma kosztować 40 mln zł – reszta owiana jest tajemnicą