Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Niemcy wydali rozkaz: Polska przyjmie rekordową ilość islamskich imigrantów
Kategoria: Publicystyka   Wtorek, 08 wrzesień 2015 10:01 Autor: admin

Niemcy wydali rozkaz: Polska przyjmie rekordową ilość islamskich imigrantów

Niemcy wydali rozkaz: Polska przyjmie rekordową ilość islamskich imigrantów foto: Wikimedia Commons/CC

Ponad 40 tys. uchodźców miałyby przyjąć Niemcy, a 30 tys. Francja w ramach proponowanego przez Komisję Europejską planu rozdzielenia łącznie 160 tys. uchodźców między kraje unijne - podało dziś źródło w UE.

Szef KE Jean-Claude Juncker ma przedstawić tę propozycję w środę w Parlamencie Europejskim.

Komisja w piątek oficjalnie potwierdziła, że chce zaproponować relokację między kraje UE dodatkowych 120 tys. imigrantów oprócz 40 tys., których rozdzielenie zaproponowała w czerwcu. Ma to odciążyć Węgry, Grecję i Włochy, do których przybywa obecnie najwięcej imigrantów.

Spośród dodatkowych 120 tys. uchodźców na Niemcy przypadłoby 31 443 uchodźców, na Francję - 24 031, a na Hiszpanię - 14 921. Pisał o tym w niedzielę niemiecki tygodnik "Welt am Sonntag".

W poniedziałek francuski prezydent Francois Hollande zapowiedział, że jego kraj w ciągu dwóch lat przyjmie 24 tys. spośród 120 tys. osób szukających azylu.

Unijne źródło przekazało również, że Komisja planuje umieścić Turcję i wszystkie nienależące do UE państwa zachodniobałkańskie na uaktualnionej liście tzw. krajów bezpiecznych. Oznacza to, że wnioski azylowe obywateli tych państw byłyby rozpatrywane w przyspieszonym trybie, prowadząc w większości przypadków do ich deportacji.

"Le Monde" podaje, że według najnowszej propozycji opracowanej przez Jean-Claude'a Junckera UE zamierza rozmieścić 120 tys. imigrantów, którzy dotarli do Europy Zachodniej (54 tys. z Węgier, 50,4 tys. z Grecji i 15 tys. z Włoch). 62 proc. z nich przekroczyło granicę UE w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Oprócz planowanych do rozmieszczenia 120 tys. imigrantów kraje zgodziły się już wcześniej (w lipcu) na rozlokowanie 40 tys. ludzi. Oznacza to, że o ile propozycja zostanie przegłosowana, to Polska przyjmie w sumie ok. 11,5 tys. imigrantów.

PAP/ Fronda.pl/ as/ wGospodarce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 08 wrzesień 2015 12:00
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Niemcy wydali rozkaz: Polska przyjmie rekordową ilość islamskich imigrantów