Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Nie mamy waszego wraku i co nam zrobicie
Kategoria: Publicystyka   Środa, 11 listopad 2015 09:34 Napisał

Nie mamy waszego wraku i co nam zrobicie

Nowy rząd w Polsce jeszcze nie powołany ale ma już chyba dobrą prasę, skoro przyszłego szefa MSZ cytują różne media na Zachodzie. Pisze o tym Reuters http://uk.reuters.com/article/2015/11/10/uk-poland-russia-smolensk-idUKKCN0SZ2CY20151110 i wiele innych pomniejszych mediów.

Polska jest gotowa pozwać Rosję do sądu w związku z tym, co dzieje sie wokół dochodzenia w sprawie katastrofy lotniczej z 10.IV.2010 r. w której zginął ówczesny prezydent Lech Kaczyński - cytują wypowiedź przyszłego ministra spraw zagranicznych jakiej udzielił w Warszawie we wtorek. Warszawa od dawna domaga się od Moskwy zwrotu wraku samolotu prezydenta Kaczyńskiego,który rozbił się w Rosji, ale na razie bez skutku.

"Jeśli Rosja w dalszym ciagu będzie odmawiać współpracy, będziemy zmuszeni rozpocząć sprawę w sądach międzynarodowych", powiedział Witold Waszczykowski dla TVN 24.

"Wniesiemy sprawę w Strasburgu protestując przeciw przeciąganiu dochodzenia. Będziemy się domagać przed trybunałami arbitrażowym zwrotu polskiej własności", powiedział, dodając, że "nie musimy w tym celu rozpoczynać wojny".

Waszczykowski miał na myśli Europejski Trybunał Praw Człowieka z siedzibą w Strasburgu.

Nie wiem czy Trybunał Praw Człowieka jest do celu najbardziej odpowiedni, ale wiem że nowy szef Ministerstwa Obrony nie będzie musiał przemianowywać go na Ministerstwo Ataku.

Co jednak jeśli Rosja zastosuje odruch małpiej złośliwości i stwierdzi że z powodu konieczności "ochrony środowiska" zmuszona była odesłać wrak do huty, do przetopienia?

Stawiam dolary przeciw orzechom, że taki będzie efekt końcowy.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 11 listopad 2015 13:00
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Nie mamy waszego wraku i co nam zrobicie