Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Same kłamstwa całą dobę
Kategoria: Publicystyka   Poniedziałek, 21 grudzień 2015 12:52 Autor: admin

Same kłamstwa całą dobę

Same kłamstwa całą dobę foto: Wikimedia Commons/CC

Niejeden nawet najbardziej zagorzały zwolennik Platformy Obywatelskiej przez weekend miał czas, żeby zobaczyć, że pro-platformiane media ładują go w bambuko. Telewizje, Gazeta Wyborcza, superradia chciały pomóc wpadającym w panikę politykom i urzędnikom PO, ale tym razem koncertowo spieprzyły sprawę. To nawet nie była pomyłka z ich strony tylko najzwyklejsze kłamstwa.

Zaczęło się już przed weekendem. Od samego rana media prześcigały się w informacjach o tym, jak minister Antoni Maciarewicz zamierzył się na sojuszników i siłą zajął obiekt NATO, odsyłając do domu jego dowódcę. I do sobotniej nocy nie było inaczej. 15 czołowych etatowych internautów PO zajęło się produkcją komentarzy, mem-ów i tweetów w sprawie ‘szaleństwa ministra obrony narodowej’. Byli ministrowie, koledzy Donalda Tuska, mieli swoje 5, 10 a czasem i 15 minut na to, żeby powiedzieć do kamer i mikrofonów, jak bardzo rząd Beary Szydło szkodzi Polsce. W końcu zaatakował obiekt NATO. I pewnie byłoby groźnie, gdyby… gdyby nie NATO.

NATO pierwsze oświadczyło, że wewnętrzne sprawy Polski to są wewnętrzne sprawy Polski. Obiekt NATO okazał się nim tylko z nazwy (nadanej nomen omen przez rząd Platformy Obywatelskiej) i tak naprawdę nie jest obiektem NATO, choć rzeczywiście jest obiektem wojskowym prowadzonym wspólnie przez Polskę i Słowaków. Słowacy o akcji wiedzieli od kilku dni, zaś dowódca obiektu mógł się jej spodziewać, bo mając dostęp do informacji ściśle tajnych po informacji o tym, że zostanie sprawdzony przez kontrwywiad odmówił wykonania rozkazu i wyjścia z budynku. Nie wyjaśnił, dlaczego to zrobił – ale też trzeba oddać telewizjom i Gazecie Wyborczej, że dociekliwi dziennikarze nie zapytali go o to.

Dwudniowa narracja o ataku MON na NATO okazała się więc kłamstwem. Nie pierwszym w wykonaniu mediów. I nie pierwszym, które udało się tak łatwo obnażyć.

Swoje pięć groszy dołożył również Paweł Kukiz, który trzeźwo podsumował narrację o zagrożonej polskiej demokracji. Hasła takie wznosi wszak Komitet Obrony Demokracji. Komitet, który regularnie protestuje w Warszawie i innych miastach, a na jego czele stoja przecież niemal wszyscy politycy, którym urwało się koryto. Kukiz zauważył, że mimo protestów, administracja rządowa nie wysłała na protestujących policji z gazem łzawiącym i pałkami, żeby rozpędzić demokrację. A przecież poprzedni rząd – złożony jak raz z samych dzisiejszych obrońców demokracji – robił to regularnie tłumiąc każde zgromadzenie, które nie tylko hasła, ale choćby myśli miało nie praworządne.

Tak więc nawet wierni widzowie i czytelnicy mediów PO mogą się przekonać, że komunikaty, które dostają są trochę na bakier z prawdą (albo po prostu tylko trochę nie są). NATO nikt nie zaatakował. A głośne protesty KOD-u służą wyłącznie po to, aby promować polityków, urzędników oraz celebrytów tracących właśnie swoją pozycję i pieniądze, które zdzierali z Polaków. No i bankierów, którzy nagle zdali sobie sprawę, że po wprowadzeniu nowego podatku zamiast 10 mln złotych rocznej pensji na rękę będą mogli zarobić nie więcej, niż np. 7 mln złotych.

Ale taka narracja mediów nie zaskakuje. Jej próbkę mieliśmy już w czasie kampanii prezydenckiej, kiedy Tomasz Lis na antenie telewizji publicznej głosił, o rzekomych wpisach na tweeterze córki kandydata Andrzeja Dudy. Posłużył się kłamstwem, za co później (publicznie – choć już nie z takim przytupem) przepraszał. Ale i tak jasne jest dla wszystkich, że audycje Tomasza Lisa były nastawione na to, żeby ośmieszyć i wyeliminować kandydata na prezydenta.

Jakie kłamstwa mają media PO w zanadrzu na ten tydzień? To pokażą najbliższe dni. Ale po minach prezenterów i tweetach redaktorów widać, że w kłamaniu nie ustąpią. Wprost przeciwnie – będą chcieli przed świętami wytoczyć najcięższe armaty. Na co stawiacie w tym tygodniu?

 

 

Źródło: 3obieg.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 21 grudzień 2015 22:31