Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Nowe bajdurzenia prof. J. Staniszkis
Kategoria: Publicystyka   Środa, 30 grudzień 2015 22:12 Autor: Jerzy Robert Nowak

Nowe bajdurzenia prof. J. Staniszkis

Nowe bajdurzenia prof. J. Staniszkis foto: MEDIA WNET/Wikimedia Commons/CC

Pisałem już na tym blogu o jakże dziwnych bajdurzeniach prof. Jadwigi Staniszkis, jakże odległych od jej dawnych prawicowych poglądów. Niestety widać, że wyraźnie brnie na manowce myśli, rozczarowując tych, którzy kiedyś cenili jej wizje. Była prawicówka i była intelektualistka prof. Staniszkis najwyraźniej przeżywa jakiś mentalny upadek. Szczególnym tego wyrazem jest jej najnowszy wywiad w dzisiejszym „Wprost” (nr z 10 stycznia 2015) pod kasandrycznym tytułem : „Partii Kaczyńskiego grozi rozłam”. Staniszkis niezwykle ostro atakuje PiS, zarzucając mu działania „na granicy prawa", których jej zdaniem „część posłów PiS-u już się wstydzi”. Atakuje J. Kaczyńskiego, zarzucając mu próbę podzielenia społeczeństwa, tak jakby nie zostało już dawno podzielone na mniejszość – beneficjentów transformacji po 1989 r. i większość oszukaną i eksploatowaną przez kolejne rządy w interesie obcego kapitału. Najbardziej haniebny w wywiadzie Staniszkis jest jej pożałowania godny atak na prezydent Andrzeja Dudę, który jest tak wielką nadzieją wszystkich patriotycznych Polaków. Staniszkis mówi o prezydencie: „Andrzej Duda zaczął fatalnie swoje urzędowanie i jego pozycja ciągle się pogarsza. Kompromituje się nie tylko jako prezydent, ale i jako prawnik”.(Podkr.-JRN).

W czasie, gdy funkcjonariusze dotychczasowej władzy, przepędzani od koryta, rozpętali dziką kampanię nienawiści przeciw prezydentowi A. Dudzie i PiS-owi, od prof. Staniszkis można było oczekiwać stanowczego przeciwstawienia się tej kampanii. Zamiast tego prof. Staniszkis dodała swymi słowami amunicji dla kampanii wrogów prezydenta i PiS-u. Natychmiast to wykorzystali. Już dziś, tj.28 grudnia dwukrotnie słyszałem w lewackiej stacji telewizyjnej „SuperStacja” powoływanie się na agresywne opinie Staniszkis, godzące w prezydenta RP. Czyż nie jest to totalny upadek profesor, która niegdyś aspirowała do rangi „autorytetu”?!

Staniszkis zaatakowała działania PiS-u dla naprawy Trybunału Konstytucyjnego również w dwóch kolejnych numerach tygodnika „Do Rzeczy” (z 27 grudnia 2015 i 10 stycznia 2016 r.)

W „Do Rzeczy” z 27 grudnia 2015 r. z werwą piętnowała rzekomy „nihilizm prawny” PiS i jego przystawek”.

W „Do Rzeczy” z 10 stycznia 2016) atakowała PiS za „dziecinne próby postawienia – za wszelką cenę” na swoim”.

W czasie, gdy przeważająca część mediów jest w rękach lewaków i „różowych” tym mocniej dziwię się, że redakcja tak świetnie redagowanego prawicowego tygodnika „Do Rzeczy” traci całą stronę na popularyzowanie coraz nudniejszych „wyznań” pani profesor. Z całego serca radziłbym redakcji przeprowadzenie małego plebiscytu wśród czytelników na temat tego, co czytają najchętniej w tym tygodniku. Jestem przekonany, że taki sondaż dałby jedno z ostatnich miejsce niegdyś tak popularnej pani profesor.

28 grudnia 2015


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 30 grudzień 2015 23:23
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Nowe bajdurzenia prof. J. Staniszkis