Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Unaocznić skalę propagandowego prania mózgów
Kategoria: Publicystyka   Czwartek, 31 grudzień 2015 00:38 Autor: admin

Unaocznić skalę propagandowego prania mózgów

Unaocznić skalę propagandowego prania mózgów foto: Wikimedia Commons/CC

Sitwa postkomunistyczna wie, że tę bitwę już przegrała, więc już się nie hamuje i demonstruje swoją bezczelność jawnie w pełnej krasie. Trzeba to umiejętnie wykorzystać, by przygotować ludzi na dalszy ciąg wojny, bo to jest już wojna psychologiczna wypowiedziana nam przez układ postkomunistyczny i w związku z tym mam postulat do przyszłych nowych władz TVP, by przyznały priorytet jednej kwestii – kwestii ujawnienia, a właściwie lepiej by było powiedzieć – unaocznienia - skali manipulacji propagandowych w Dzienniku Wieczornym.

Chodzi mi o stworzenie, najpierw niedługiego programu do nadawania na samym początku Wiadomości, który by pokazywał, jedne po drugich, dwie wersje newsów – po zmanipulowaniu a następnie przed zmanipulowaniem. Można by to uczynić zarówno w odniesieniu do newsów całkiem nowych jak i do matreriałów archiwalnych, które są już w połowie gotowe. Mamy dwie grupy dziennikarzy, którzy znają zagadnienie – jedni z TVTrwam, drudzy z TVRepublika, których można by wykorzystać do współpracy. Niech widzowie poznają tajniki postkomunistycznego robienia wody z mózgu. To jest zadanie numer jeden i musi być wykonane błyskawicznie...

Taki demaskatorski program możnaby stopniowo robudowywać i pokazywać jak manipulowały poszczególne redakcje i jaka w tym była rola poszczególnych funkcjonariuszy medialnych. Po paru tygodniach należałoby na bazie tego rodzaju zebranych materiałów stworzyć film poświęcony historii manipulacji medialnych w “III RP”. Możnaby ogłosić konkurs internetowy na filmy i klipy ukazujące skalę manipulacji. Sądzę w oparciu o to co widać w internecie, że odzew byłby ogromny, więc warto ten potencjał wykorzystać.

zetjot

 

Źródło: niepoprawni.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(22 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 31 grudzień 2015 01:53
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Unaocznić skalę propagandowego prania mózgów