Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Ojciec Cimoszewicza katował Żołnierzy Wyklętych
Kategoria: Publicystyka   Piątek, 05 luty 2016 05:10 Autor: admin

Ojciec Cimoszewicza katował Żołnierzy Wyklętych

Ojciec Cimoszewicza katował Żołnierzy Wyklętych foto: Wikimedia Commons/CC

Ostatnio częstym gościem w mediach jest senator Włodzimierz Cimoszewicz. Głośno mówi o tym, jak dziś w Polsce łamana jest demokracja i jak zła jest obecna władza. W tym miejscu warto przypomnieć, skąd wywodzi się ten „obrońca demokracji”.

Ojciec Włodzimierza Marian Cimoszewicz urodził się w 1917 r. w Uljanowsku. Nie krył się ze swoimi komunistycznymi sympatiami, już w roku 1939 był w NKWD. Z tego powodu nie został powołany do polskiego wojska. Po napaści Sowietów na Polskę szybko awansował. W roku 1940 został seksotem – tajnym donosicielem komisarza NKWD, później skierowano go do Armii Czerwonej, do Szkoły Podoficerów Radiotechnicznych w Rostowie nad Donem.

Po wojnie, do roku 1972 służył w Informacji Wojskowej i WSW. W latach 1945-1946 zwalczał podziemie antykomunistyczne, w czym według świadków wykazywał się szczególnym zaangażowaniem. Cimoszewicz wydał rozkaz wybudowania specjalnej celi, w której w nieludzkich warunkach więziono m.in. kpt. Słowika. Przez prawie rok przesłuchiwał go z bronią w ręku, aż do utraty przytomności.

Więźniów niszczył zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Wyrzucał AK-owców z pracy, zabierał domy prawowitym właścicielom i umieszczał w nich informatorów WSI.

A na koniec mały cytat:

Decyzją z dnia 7-X-1992 r. na podst. Ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. pozbawiam uprawnień kombatanckich Cimoszewicza Mariana s. Wincentego. Uzasadnienie:….. Na podstawie Zeszytu Ewidencyjnego Centr. Arch. Wojsk. stwierdza się, że MC służył w Inf. Wojsk. od 07. 1945 do 01. 1957. Zaświadczenie Nr. 15/76 z dnia 30-01-1976 wydane przez Jednostkę Wojskową Nr 2375 podaje, że w/w w latach 1945-1946 „uczestniczył w likwidacji podziemia.

ivrozbiorpolski.pl, polskaniepodlegla.pl, Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(29 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 05 luty 2016 07:44
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Ojciec Cimoszewicza katował Żołnierzy Wyklętych