Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Urzędnicy w Polsce nie wiedzą co się dzieje z imigrantami. Niepokojący raport NIK
Kategoria: Publicystyka   Wtorek, 15 marzec 2016 17:41 Autor: admin

Urzędnicy w Polsce nie wiedzą co się dzieje z imigrantami. Niepokojący raport NIK

– Brak jest systemu monitoringu cudzoziemców, nie wiadomo, co się z nimi dzieje po złożeniu wniosku o status uchodźcy. Istnieje ryzyko, że przy znacznie większym napływie możemy zjawiska nie opanować – ostrzega Marek Bieńkowski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK.

Jak podaje “Rz”, NIK przebadał 429 przypadków osób, którym odmówiono statusu uchodźcy. Otrzymali nakaz opuszczenia Polski, ale zastosowały się do niego jedynie 154 osoby (36 proc.). Pozostali cudzoziemcy zniknęli. Urzędnicy nie wiedzą, czy przebywają nadal w Polsce, czy poza jej granicami.

Osoby, które czekają na nadanie statusu uchodźcy generują dodatkowe koszty, ponieważ osobie czekającej na decyzję trzeba przez dłuższy okres zapewnić świadczenia socjalne.

NIK skierowała również wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych o działania na rzecz zapewnienia struktury organizacyjnej i etatowej Urzędu do Spraw Cudzoziemców na poziomie pozwalającym utrzymać sprawną i terminową realizację zadań.

W ubiegłym roku Straż Graniczna zatrzymała ponad 4,8 tys. cudzoziemców, próbujących nielegalnie przekroczyć granicę z Polską. W 2014 roku było ich 3,3 tys. – pisze “Rzeczpospolita”.

Rzeczpospolita

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 15 marzec 2016 19:15
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Urzędnicy w Polsce nie wiedzą co się dzieje z imigrantami. Niepokojący raport NIK