Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Bezpieczeństwo wg MSWiA – zakaz noszenia broni na czas ŚDM i szczytu NATO
Kategoria: Publicystyka   Poniedziałek, 28 marzec 2016 10:45 Autor: admin

Bezpieczeństwo wg MSWiA – zakaz noszenia broni na czas ŚDM i szczytu NATO

Szczegóły dotyczące ograniczeń dla posiadaczy broni palnej określają „Rozporządzenia w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym”, jakie przygotowało MSWiA. Dokument zakłada, że od 4 do 10 lipca w Warszawie oraz od 20 lipca do 1 sierpnia na terenie województw małopolskiego i śląskiego, będzie obowiązywał zakaz noszenia broni.

Według ministerstwa jest to konieczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników szczytu NATO, który odbędzie się 8 i 9 lipca oraz wizyty papieża Franciszka na ŚDM od 26 do 31 lipca. „Ze względu na rangę tych przedsięwzięć oraz przewidywaną liczbę uczestników, istnieje konieczność zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarach miasta stołecznego Warszawy, województwa małopolskiego i województwa śląskiego, na których odbywać się będą spotkania” – napisano w uzasadnieniu projektu.

Okresy, w których będą obowiązywały ograniczenia, uwzględniają dodatkowy bufor czasowy. „Biorąc pod uwagę to, że uczestnicy poszczególnych spotkań mogą przyjeżdżać przed planowanymi uroczystościami oraz odjeżdżać w następnych dniach po ich zakończeniu, terminy wprowadzonych zakazów uwzględniają te warunki” – dodano.

Rozporządzenia nie dotyczą żołnierzy, policjantów, celników, funkcjonariuszy służb specjalnych, BOR-u, Straży Granicznej i Służby Więziennej.

pch24.pl/mn

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 28 marzec 2016 12:35
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Bezpieczeństwo wg MSWiA – zakaz noszenia broni na czas ŚDM i szczytu NATO