Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Urban: Z muzułmanów śmiać się boję, bo zabijają
Kategoria: Publicystyka   Środa, 30 marzec 2016 09:23 Autor: admin

Urban: Z muzułmanów śmiać się boję, bo zabijają

W roku 2012 na pierwszej stronie tygodnika „Nie” zamieszczono grafikę ze zdziwionym Jezusem – wpisanym w znak zakazu i z symbolem kultu Najświętszego Serca Jezusowego na piersiach. W związku z tym, sześć osób wniosło do mokotowskiej prokuratury skargę twierdząc, że obrażono ich uczucia religijne. Jerzy Urban zarzuty odpiera i uważa, że postępowanie w tej sprawie to:

Ograniczenie wolności słowa i potwierdzenie, że Polska jest państwem wyznaniowym jak Arabia Saudyjska i Iran.

Pierwsza opinia biegłego religioznawcy dr. Sławomira Cebuli stwierdzała, że mogło dojść do obrazy uczuć religijnych katolików. Nowa opinia stwierdza, że do niej nie doszło.

Wizerunek Jezusa jest nieznany i nie może być przedmiotem kultu – uważa obrońca Urbana.

Co ciekawe, prokurator Jarosław Serowik przyznał, że ma wątpliwości co do obiektywizmu jednego z autorów nowej opinii. Chodzi o prof. Kazimierza Banka, religioznawcy z UJ, który jest związany z Polskim Stowarzyszeniem Racjonalistów, a  w 2011 r. bez powodzenia kandydował z listy SLD do Sejmu. Wobec wątpliwości, sąd zdecydował się wezwać profesora Banka na ponowną rozmowę w dniu 9 maja.

Prokuratura zarzuca Urbanowi, że:

Dopuścił do opublikowania karykaturalnego wizerunku nawiązującego do wizerunku Jezusa, z mało inteligentnym wyrazem twarzy.

Naczelny tygodnika „Nie” przy tej okazji zdobył się na chwilę szczerości. Stwierdził, że śmieje się z katolików, bo są niegroźni.

Z muzułmanów śmiać się boję, bo zabijają; gdyby katolicy w Polsce zabijali, to też bym ich nie ruszał, bo jestem tchórzem – powiedział.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 30 marzec 2016 11:02
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Urban: Z muzułmanów śmiać się boję, bo zabijają