Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Macierewicz: raport Millera ws. katastrofy smoleńskiej został sfałszowany
Kategoria: Publicystyka   Poniedziałek, 11 kwiecień 2016 20:25 Autor: admin

Macierewicz: raport Millera ws. katastrofy smoleńskiej został sfałszowany

Macierewicz: raport Millera ws. katastrofy smoleńskiej został sfałszowany foto: Wikimedia Commons/CC

Minister obrony narodowej Polski Antoni Macierewicz uważa, że raport komisji Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej został sfałszowany.

Dziennikarz TVP Info zapytał Antoniego Macierewicza o wypowiedź Jacka Sasina z PiS na temat tego, czy były premier Polski, obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

„Sasin nie wykluczył takiej okoliczności, to oczywiste. Pan Donald Tusk nie tylko zapewnił sobie poprzez rozporządzenie Rady Ministrów pełną kontrolę nad przebiegiem postępowania i śledztwa, ale za każdą informację wypływającą ze struktur rządowych. A następnie publicznie powiedział: ja, Donald ponoszę pełną odpowiedzialność za wszystko, co zostało i zostanie przygotowane. A raport [Millera] został sfałszowany, sfałszowanie raportu musi przynieść konsekwencje” – odpowiedział Macierewicz.

4 lutego 2016 roku szef MON podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego oraz decyzję o powołaniu nowej podkomisji do zbadania katastrofy. Macierewicz wcześniej wielokrotnie krytykował raport Millera, w którym stwierdzono m.in., że do katastrofy doszło głównie z powodu błędów pilotów.

Obecne polskie władze uważają, że „polityczna odpowiedzialność” za katastrofę smoleńską spoczywa na barkach Donalda Tuska, który na równi z Radosławem Sikorskim (ówczesny minister spraw zagranicznych) organizował wizytę Kaczyńskiego w Rosji.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 11 kwiecień 2016 21:34
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Macierewicz: raport Millera ws. katastrofy smoleńskiej został sfałszowany