Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Europa poprzez poprawność polityczną narzuciła sobie słabość
Kategoria: Publicystyka   Sobota, 23 lipiec 2016 08:15 Autor: admin

Europa poprzez poprawność polityczną narzuciła sobie słabość

Europa poprzez poprawność polityczną narzuciła sobie słabość. Jako słaba jest odbierana przez swoich przeciwników i wrogów, którzy używają poprawności politycznej i wolności do realizacji własnych celów, także tu w Europie jak i wobec niej. Nie raz już byliśmy świadkami, jak politycy z innych kulturowo państw, odżegnujących się od europejskich wartości, pouczali Europę, albo apelowali, żeby ich nie pouczać, bo nie akceptują światopoglądu „zgniłego Zachodu”, chociaż akceptują jego technologię, przedmioty luksusowe, broń i bankowość gwarantującą atawistyczną chciwość.

Jednakże to nie wrogowie zewnętrzni są najgroźniejsi. Największym problemem są wewnętrzni rzecznicy różnych słuszności, którzy poprzez wymuszanie afirmacji dla mniejszości w zachodnich społeczeństwach i systemach prawnych – otwarli drogę, dla wrogów wolności, pluralizmu i demokracji, którzy pod płaszczykiem półsłówek, milczenia i grzeczności przemycili do europejskiej normalności wartości, które należy traktować, jako kulturowo-cywilizacyjnego raka.

Niestety jednak forma przerosła treść, poprawność polityczna będąca jednym z instrumentów władzy neoliberalnego establishmentu nad współczesnym społeczeństwem, okazała się mieczem obosiecznym, czy też raczej ładunkiem atomowym z opóźnionym zapłonem. Jak na razie nasze społeczeństwa są z jednej strony duszone przez śmiertelny ucisk poprawności politycznej, a z drugiej strony – już zaczynają być rozbierane podstawy wolności i demokracji oraz społeczeństwa demokratycznego i jego emanacji – państwa wolnych i równych ludzi, przez tych, którzy cynicznie i podstępnie wykorzystując i zasłaniając się poprawnością, działają na rzecz własnych wizji i własnych celów – często sprzecznych z państwem demokratycznym. W konsekwencji, jak ci ludzie osiągną większość, nie będzie miejsca dla żadnej poprawności politycznej w obecnym kształcie, albowiem zostanie ona redefiniowana na rzecz ochrony nowego porządku, a nie pluralizmu.

Przykładowo w Niemczech zdarzyły się przypadki otrzymania przez ludzi, którzy w mediach społecznościowych wyrazili się inaczej, niż wymaga tego poprawność polityczna na temat nielegalnych inno-kulturowych imigrantów – mandatów nawet po 1200 Euro! Wcześniej w Dreźnie i innych miejscach Saksonii, Policja karała mandatami ludzi, którzy mieli w samochodach niemieckie flagi, ponieważ uznawano, że jadą na demonstracje przeciwko nielegalnym inno-kulturowym imigrantom. Jeszcze ciekawsze są inne mechanizmy, przykładowo niektóre instytucje europejskie, mają dyżurnych propagandystów pilnujących ich kanałów w mediach społecznościowych, gdzie opublikowanie swojego poglądu na sprawy dotyczące polityki migracyjnej Unii – innego od linii objętej w zakresie poprawności politycznej unijnych instytucji jest natychmiast atakowane licznymi komentarzami. Ich treść bywa najdelikatniej mówiąc w wielu przypadkach szablonową papką.

Uwaga, nikt tutaj nie przeciwstawia się takim zagadnieniom jak np. walka z mową nienawiści, czy też ksenofobią, rasizmem i innego rodzaju przejawami m.in. zwyrodnień intelektualnych. Problemem jest to, jakie są zakresy definicyjne tych pojęć, obecnie można mieć bardzo poważne zastrzeżenia właśnie wobec tych definicji, albowiem one w praktyce funkcjonowania na gruncie prawnym i ostracyzmu publicznego prowadzonego przez media, są zbyt ostro nastawione przeciwko wolności jednostek. Nie ma, bowiem czegoś takiego jak wolność i równość, czy pluralizm, jeżeli nie będzie chroniona wolności jednostki – to jest dla nas i powinno być najważniejsze. Wszyscy, którzy nie akceptuj wolności jednostki, są tak naprawdę wrogami wolności, ponieważ chcą zawładnąć możliwością swobodnego i wolnego myślenia przez ludzi, wolnego od strachu przed konsekwencjami wyrażanej retoryki.

Unia Europejska jest n tyle silną organizacją, że może i powinna narzucać swoje wymogi kulturowo-cywilizacyjne każdemu, kto do niej przyjeżdża, nawet okresowo. Jeżeli nie akceptujesz praw człowieka, praw kobiet, praw mniejszości np. LGBTQ, jak również praw wspólnot religijnych – to nie masz czego szukać w Europie. Trzeba to wyraźnie i jednoznacznie powiedzieć, zadekretować i wprowadzić do prawodawstwa wszystkich krajów, wymuszając uznanie dla praw podstawowych (jest Karta Praw Podstawowych), w modelach oświatowo-edukacyjnych a także w konsekwencji nawet na wspólnotach religijnych. Właśnie w imię wolności, dla wolności i jej zagwarantowania dla przyszłych pokoleń. Wymaga to jednak po pierwsze wyobraźni, po drugie uporządkowania kwestii zasadniczych, a po trzecie po prostu uczciwości. Hipokryzja nie pokona wolności, nie można na to pozwolić.

 

Źródło: Obserwator polityczny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 23 lipiec 2016 11:14
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Europa poprzez poprawność polityczną narzuciła sobie słabość