Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Jakubiak: Pozwolenie na budowę meczetu w Warszawie w 7 dni
Kategoria: Publicystyka   Wtorek, 09 sierpień 2016 16:28 Autor: admin

Jakubiak: Pozwolenie na budowę meczetu w Warszawie w 7 dni

Jakubiak: Pozwolenie na budowę meczetu w Warszawie w 7 dni foto: Wikimedia Commons/CC

W programie TVP Info „Gość poranka” poseł Marek Jakubiak poinformował, ze urząd miasta w ekspresowym tempie wydał pozwolenie na budowę meczetu – wystarczyło zaledwie 7 dni na Reducie Ordona - informuje ndie.pl.

„Nagle się dowiaduję, że aby wybudować meczet w Warszawie na Reducie Ordona potrzeba 7 dni. Mimo protestów mieszkańców, mimo terenu tak dla Polaków ważnego” – dziwił się Jakubiak.

„Arogancja nieprawdopodobna. Będziemy tutaj walczyli. Sam osobiście zainteresuje się tym tematem” – dodał parlamentarzysta.

Reduta Ordona wykreślona z rejestru zabytków

W 2015 roku Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków uznał Redutę za cenny zabytek „z uwagi na zachowane wartości historyczne i naukowe”. Zaznaczał wówczas, że jest to również cmentarz poległych żołnierzy Powstania Listopadowego oraz szturmujących Redutę Rosjan, a także świadectwo zdarzenia bardzo ważnego dla tożsamości Narodu Polskiego.

Jednak właściciele działek, na których terenie znajduje się część Reduty, zaskarżyli tę decyzję, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przychyliło się do skargi i nakazało wykreślenie Reduty Ordona z rejestru zabytków i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

TVP Info / warszawawpigulce.pl, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(20 głosów)1 komentarz

  • Link do komentarza konrad Wtorek, 09 sierpień 2016 20:32 napisane przez konrad

    chyba Polska juz rzadza wszystkie narodowosci tylko nie Polacy, ten kraj juz naprawde istnieje tylko na mapie.

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 09 sierpień 2016 18:05
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Jakubiak: Pozwolenie na budowę meczetu w Warszawie w 7 dni