Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Niemiecka gazeta: Bez UE Kaczyński i Polska to pyłek, który można zmieść
Kategoria: Publicystyka   Sobota, 17 wrzesień 2016 17:13 Autor: admin

Niemiecka gazeta: Bez UE Kaczyński i Polska to pyłek, który można zmieść

Zdaniem Sturma w wielu państwach członkowskich istnieją siły, które wręcz z lubością czepiają się wszystkiego, co chociaż trochę pachnie kryzysem. Uważa, że ludzie ci nie mają w zamian nic do zaoferowania.

„Czym byliby Orbanowie i Kaczyńscy na tej planecie bez tej tak chętnie szkalowanej przez nich Unii Europejskiej? Ich narodowa suwerenność, do której przykładają tak szczególne znaczenie, nie byłaby wtedy ograniczana przez Brukselę. Ale pod każdym względem oni staliby się tak jak i ich państwa tylko pyłkiem kurzu w polityce światowej, pyłkiem, który można by zmieść najmniejszym podmuchem wiatru” – czytamy.

Dziennikarz twierdzi, że ludzie tacy jak Kaczyński czy Orban z upodobaniem kreują się na ofiary złych, obcych sił, jednak dopiero po rozpadzie UE mieliby wreszcie prawdziwe powody do narzekania. „Ale kto wtedy pomógłby im, jeśli nawet solidarność interpretują oni na swój własny sposób? Najwyższy czas, żeby na szczycie dobitnie zwrócić im na to uwagę” – stwierdza Sturm.

Jego zdaniem niezbędne jest prowadzenie dialogu. „Wtedy powstanie realna szansa na zdemaskowanie politycznych blagierów. Jest to warte wysiłku. Potrzebna jest do tego dobra wola, która przecież potrzebna jest wszędzie”.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 17 wrzesień 2016 18:23
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Niemiecka gazeta: Bez UE Kaczyński i Polska to pyłek, który można zmieść