Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Wałęsa bez ochrony BOR przy wycieczkach zagranicznych
Kategoria: Publicystyka   Czwartek, 13 październik 2016 11:47 Napisał

Wałęsa bez ochrony BOR przy wycieczkach zagranicznych

Wałęsa bez ochrony BOR przy wycieczkach zagranicznych foto: Jarle Vines/Wikimedia Commons/CC

No to mamy nowy temat na obrady Parlamentu Europejskiego. Najpierw dochodzenie przeprowadzą gondolierzy z Wenecji.

Z prędkością większą niż porusza się motocyklem Jarosław Wałęsa donosi (talent genetyczny), że tatusiowi odebrano ochronę BOR podczas wypraw zagranicznych - chyba głównie na doktorskie płatne wykłady, bo chyba nie jeździ do Waszyngtonu po perfumy.

"Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać, ile złej woli jest w tych ludziach. Odebrano ochronę BOR-u mojemu ojcu podczas podróży zagranicznych" - napisał na Twitterze eurodeputowany PO.

Słynny rajdowiec drogowy w rozmowie z RMF FM tłumaczy, że z tatusiem jeździł jeden funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu. - Podobno BOR nie płacił za przejazd (za samoloty i hotele miał płacić Wałęsa), ale ochrona była zapewniona. Teraz ten przywilej został skasowany.

Ochrona byłych prezydentów tylko na terenie RP.
z9084631Q,Lech-Walesa.jpg

Lech Wałęsa, w USA

Rzeczniczka  BOR Natalia Markiewicz wyjaśnia, że zgodnie z ustawą ochrona przysługuje byłym prezydentom jedynie na terenie Polski.

"Poprzednie kierownictwo BOR rozszerzyło podstawowy zakres ochrony, co generowało ogromne koszty, niewspółmierne do zagrożeń. Przywracamy stan zgodny z prawem, a działania podejmowane na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa byłym prezydentom pozostaną na najwyższym poziomie" - napisała Markiewicz na Twitterze.

Jak podawał "Super Express", wykłady to główne źródło zarobków Lecha Wałęsy, za jeden zarabia nawet 340 tys. zł. (http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/474454,lech-walesa-i-jego-pieniadze-ile-byly-prezydent-bierze-za-wyklad.html ). Gazeta wylicza, że były prezydent tylko w 2014 roku udał się m.in. do Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i USA - a w każdym z tych miejsc miał wygłosić wykład. Za ile?

Uzgodniony kontrakt za wykład czy spotkanie średnio od 10 tys. do 100 tys. dolarów - napisał na blogu Lech Wałęsa. Oznacza to, że za jeden wyjazd może dostać nawet 340 tys. zł, pisał "Super Express".

Tym łzawym skargom dziwią się internauci i komentują tak:

"Zawsze może poprosić o ochronę robotników ze stoczni, na których pisał donosy do ub, albo nie, już wiem, niech ochrania go ta pani sędzia z Gdańska, która uważa, ze nożownicy notorycznie napadający ludzi mogą chodzić sobie swobodnie po ulicach... "

"Wałęsa nie potrzebuje ochrony także na terenie Rzeczypospolitej - przecież cały wdzięczny Naród kocha byłego Prezydenta."

"Właśnie tak wyciekają pieniądze z kasy państwa. Ochronę Wałęsie powinni zapewnić ci co go zapraszają."

"Każdy opłaca koszty które powoduje - Energa żąda 700 tys. zł od Fundacji Lecha Wałęsy (http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,20125551,energa-zada-700-tys-zl-od-fundacji-lecha-walesy.html#ixzz4MwuxaVYi )"

"Oficer prowadzący mógłby z nim jeździć. Czy też Wachowski? Emerytury mają, to w zupełności wystarczy."

"Bolek sam obalył komune (no z małom pomocom Danuśki), to ewentualnego napastnika nie obali?
Ale Bolek nie jeździ za granicę jako reprezentant (ambasador) Polski, tylko na saksy ("wykłady") za które zapraszający płacą mu grubą kasę, chociaż gdzieś czytałem że tyle samo dostają tłumacze żeby te jego brednie przetłumaczyć".

Polska jest jednym z niewielu krajów, gdzie ochrona przysługuje byłym prezydentom dożywotnio. Teraz ochrona za granicą nie będzie obowiązkowa, natomiast jeśli będą sygnały o możliwym zagrożeniu, wtedy będzie przyznawana - tłumaczą przedstawiciele BOR i ono samo będzie oceniać, czy przydzielenie funkcjonariuszy jest uzasadnione. 

PS. Lech Wałęsa oświadczył niedawno, że ma dwumilionową armię zwolenników, których może wyprowadzić na ulicę. Może powinni zorganizować dyżury i chronić swój skarb.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 13 październik 2016 12:53
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Wałęsa bez ochrony BOR przy wycieczkach zagranicznych