Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Michnik urodził się rok po wojnie, ale twierdzi, że jego rodzice zginęli w Holokauście
Kategoria: Publicystyka   Piątek, 14 październik 2016 10:01 Autor: admin

Michnik urodził się rok po wojnie, ale twierdzi, że jego rodzice zginęli w Holokauście

Michnik urodził się rok po wojnie, ale twierdzi, że jego rodzice zginęli w Holokauście foto: Cezary Piwowarski

Wypowiedź Adama Michnika ukazała się na łamach „Der Spiegel”. W jednym z fragmentów Michnik odpowiada na pytanie o wypędzanie z powojennej Polski Niemców.

„Dziennikarz: – Powiedziałby pan, że wypędzenie (Niemców) to było barbarzyństwo?

Michnik: – No a co innego?

Dziennikarz: – Gdyby ktoś tak powiedział w Niemczech, to byłby skandal.

Michnik: – Dlatego ja to muszę powiedzieć, jako Polak, którego rodzice zginęli w Holokauście”.

Ojciec Adama Michnika – Ozjasz Szechter,  był komunistą skazanym w 1934 roku w tzw. procesie łuckim za próbę zmiany przemocą polskiego ustroju i zastąpienia go ustrojem komunistycznym oraz oderwania od Rzeczypospolitej południowo-wschodnich województw. Szechter w więzieniu spędził zaledwie rok. Po wybuchu wojny znalazł się w Sowietach. Po 1945 roku na polecenie KC PPR przybył do Polski, gdzie związał się ze środowiskiem medialnym. Zmarł w 1982 roku w Warszawie w wieku 81 lat.

Matka Michnika – Helena (urodzona jako Hinde Michnik), zmarła w roku 1969. Od około 1936 roku żyła w nieformalnym związku z Ozjaszem Szechterem. Adamowi, urodzonemu w 1946 roku, właśnie z tego powodu nadano jej nazwisko. Do Polski wróciła ona pod koniec roku 1945. Wykładała w szkole Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, później była nauczycielką historii i autorką podręczników szkolnych.

Niebywałe, do czego zdolny jest w swoich kłamstwach szef „Wyborczej”.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 16 październik 2016 12:25
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Michnik urodził się rok po wojnie, ale twierdzi, że jego rodzice zginęli w Holokauście