Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Dla KOD-u Marsz Niepodległości to pochód rodem z hitlerowskiego Berlina
Kategoria: Publicystyka   Niedziela, 16 październik 2016 07:56 Autor: admin

Dla KOD-u Marsz Niepodległości to pochód rodem z hitlerowskiego Berlina

Dla KOD-u Marsz Niepodległości to pochód rodem z hitlerowskiego Berlina foto: Adam Kliczek/Wikimedia Commons/CC

Na początku października Mateusz Kijowski w odezwie do KOD-ziarzy przyznawał, że są… zmęczeni i wypaleni 10 miesiącami trudnej walki. Apelował o zaangażowanie i „powrót do korzeni”. Na stronie internetowej KOD-u pojawił się również wpis nawołujący do kontrmanifestacji w Święto Niepodległości 11 listopada.

Marsz „KOD Niepodległości” wyrusza o 12.30 z placu Gabriela Narutowicza w Warszawie, skąd ulicami Grójecką i Banacha idziemy na Pole Mokotowskie. Tradycyjnie na zakończenie przemówienia gości, ale także koncert. Wystąpią: Arek Kłusowski, BIG CYC, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY – czytamy.

Działacz KOD-u z Mazowsza Piotr Wieczorek w jednym z tekstów porównał Marsz Niepodległości do pochodów rodem z hitlerowskich Niemiec.

Listopad to kiepski miesiąc do świętowania czegokolwiek. Zazwyczaj jest zimno, ciemno i szaro-brunatno. Zmierzch nadchodzi szybciej, na drzewach zamiast liści… Nie chce się ruszyć z kanapy, wygodniej jest pooglądać płonące auta stacji TV czy budki w ambasadach na ekranie telewizora. I tych młodzieńców spod znaku falangi, maszerujących z pochodniami pod Stadion Narodowy – widok jako żywo przypominający Berlin czy Monachium z 1933 roku – napisał skretyniały leming, po czym dodał:

Klimat jaki mamy, każdy widzi. Obecne władze już od kilku lat promują marsze organizowane przez ONR i MW. Organizacje te, działające już przecież w przeszłości pod szybko wycofywanym patronatem PAD’a, próbują przejąć dla swojego środowiska takie wartości, jak patriotyzm, miłość do Ojczyzny, barwy narodowe. Tworzą, wraz z rządem, mit żołnierzy wyklętych, ale mówią też o bastionie przeciw imigrantom, ksenofobii i antysemityzmie – nazywając takie postawy narodowymi. Na to nie ma i nie będzie mojej zgody.

No cóż, Wieczorek to może się zgadzać lub nie, na montowanie kablówki w swojej norze na Mazowszu. A Marsz Niepodległości miał się dobrze, ma się dobrze i nadal będzie się rozwijał na złość takim antypolskim szumowinom.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 16 październik 2016 11:14
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Dla KOD-u Marsz Niepodległości to pochód rodem z hitlerowskiego Berlina