Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Pieronek jesienią to anomalia nie tylko pogodowa
Kategoria: Publicystyka   Sobota, 29 październik 2016 15:40 Napisał

Pieronek jesienią to anomalia nie tylko pogodowa

Jak grom z jasnego nieba walnął Pieronek z podziemia. Walnął w kogo? Jasne że w rząd PiS. Prezesa, który stanął w obronie Kościoła. Dzielny TW Feliks broni PO jak jego imiennik komunizmu.

"Jeśli ktoś przesadzi, chlapnie słowo, od razu robi się z tego medialną kampanię. To niepoważne i niebezpieczne" - powiedział kiedyś bp Pieronek.

No i właśnie jego uniżoność (wobec byłych władz) CHLAPNĄŁ osobiście i robi się z tego medialną kampanię.

Jego szarenacja, wypełzł z podziemia w którym siedział cichutko jak myszka, ale widocznie jego pryncypałowie poczuli się zagrożeni skoro w akcie rozpaczy wybudzono niezawodnego TW Feliksa.

A ten wypalił jak pieronek z jasnego nieba w listopadowe popołudnie:

"Sprawa jest taka, że ustawodawstwo pozwala prokuratorom dokonać ekshumacji. Nawet wbrew woli rodziny. Społeczeństwo powinno się zapytać rządzących, czy taka masowa ekshumacja jest w ogóle potrzebna. Uważam, że jest ona potrzeba wyłącznie politykom. A czy tak naprawdę czemuś może służyć? Mam ogromne wątpliwości i uznaję to za skandal."

I jeszcze:

"...moim zdaniem - co jeszcze raz powtórzę - trzeba pozostawić zmarłych w spokoju. Szacunek do nich wymaga także tego, by zostawić w spokoju ich rodziny. Mają do niego prawo i to należy po prostu uszanować. Bardzo głęboko przeżyły tę tragedię i zjednoczyły się ze wszystkimi, którzy zmarli w Smoleńsku. A teraz będą podzielone na tych, którzy chcą, i tych, którzy nie chcą ekshumacji.

Szanowny biskup emeritus nie zauważył, że szanowne rodziny być może odmawiają autopsji ciał które mogą przynależeć do zupełnie innych rodzin i nie mają do tego żadnego prawa.

Już się bowiem okazało że 70% ekshumowanych ciał miało inną tożsamość.

Bp Tadeusz Pieronek stwierdził: - "Polityka nie ma nic albo mało wspólnego z chrześcijaństwem." Racja w 100%. Dlatego niech biskup Pieronek trzyma się z daleka od polityki bo jak widać nie tylko jego ciało jest na emeryturze, ale chyba i rozum.

Znowu usłużny jak niegdyś filozof kłamca, Pieronek - który zarzekał się zeznając na MO (jest taka lady w TVN): „Ja już tego nie słucham, szkoda czasu”, posłuchał rozkazu i dał głos. Jak widać nawyk pozostał, więc podsłuchuje i donosi.

"Kościół nie jest instytucją narodową"? - to filozofia postępowego biskupa. No to łaskawie odczep się biskupie Pieronek od Narodu. Idź pouczać swoich kumpli z Fundacji Batorego.

Kościół obejdzie się bez Pieronka i tak byłoby najlepiej. Ale bez Narodu?

Kościół, naród i państwo - książka Romana Dmowskiego wydana w 1927 roku. Dmowski dowodził w tej publikacji nierozerwalnego związku katolicyzmu z polskością. Dmowski wskazywał w swej pracy zadania stojące przed polskim narodem, mówił że naród katolicki za jaki uważał Polaków powinien kierować się katolickimi zasadami. W opinii wielu osób dzieło to w znacznej mierze przyczyniło się do powrotu młodego pokolenia Polaków do katolicyzmu. Po śmierci Dmowskiego watykański dziennik „L'Osservatore Romano" również podkreślał zasługi Dmowskiego w licznym powrocie młodych Polaków do Kościoła.

Jest okres świąt Wszystkich Świętych, który przypomina właśnie o poszanowaniu pamięci o Zmarłych. Zmarłych należy pochować godnie - bez śmieci i niedopałków. Właściwą osobę we właściwej mogile, a jeśli do ich śmierci doszło nie z woli Boga, to powinniśmy wszystkim powiedzieć kto to zrobił.

Ekshumacja to obowiązek państwa wobec poległych, oczywiście jest też strona moralna, układ zawsze będzie się sprzeciwiał prawdzie podpierając się pseudointeligencją, nawet duchownymi.

– Naszą misją, zwłaszcza biskupów, nie jest mieszanie się w sprawy polityczne. To jest niesamowite nadużycie, pójście drogą, która nie jest drogą Kościoła, tylko walki politycznej – grzmiał w rozmowie z naTemat bp Pieronek. Dodał też, że na biskupach ciąży „olbrzymia odpowiedzialność moralna”. Kto może wyciągnąć wobec nich ewentualne konsekwencje dyscyplinarne? - pytał retorycznie.

 A co na to co wyprawia jego podopieczny powie książę Kościoła, kardynał Dziwisz?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 29 październik 2016 15:45
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Pieronek jesienią to anomalia nie tylko pogodowa