Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Badanie zwłok Lecha Kaczyńskiego zajmie cztery dni
Kategoria: Publicystyka   Środa, 09 listopad 2016 02:29 Autor: admin

Badanie zwłok Lecha Kaczyńskiego zajmie cztery dni

Kolejne badanie szczątków Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii poległych w katastrofie pod Smoleńskiem potrwa co najmniej cztery dni. Ekshumacja odbędzie się 14 listopada, a powtórny pogrzeb zaplanowano na 18 listopada – podaje polska agencja prasowa.

13 września prokuratura oświadczyła, że podjęła decyzję o ekshumacji ciał ofiar katastrofy, które do tej pory nie były ekshumowane. Wówczas też przekazała, że ekshumacji zostaną poddane w pierwszej kolejności szczątki Kaczyńskich, pochowane na Zamku Wawelskim w Krakowie. Ekshumacja zwłok zostanie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nowe badanie zwłok zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Szczegółowe badanie ma obejmować między innymi badanie DNA, a także pobranie próbek tkanek.

W procedurze ekshumacji wezmą udział duchowni, przedstawiciele prokuratury, a także bliscy krewni Kaczyńskich. Na okres przeprowadzenia procedury zostanie zamknięte terytorium zamku. Powtórny pogrzeb będzie nosić nieoficjalny charakter i odbędzie się w obecności krewnych poległych.

Wcześniej kanał telewizyjny TVN24 przekazał, że ekshumacja szczątków ofiar katastrofy smoleńskiej ma na celu ustalenie, czy na pokładzie samolotu doszło do wybuchu.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 09 listopad 2016 06:26
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Badanie zwłok Lecha Kaczyńskiego zajmie cztery dni