Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski 10 miesięcy pozbawienia wolności za podpalenie kukły Żyda
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 22 listopad 2016 08:50 Autor: admin

10 miesięcy pozbawienia wolności za podpalenie kukły Żyda

Do zdarzenia doszło 18 listopada ubiegłego roku. Podczas antyimigranckiej manifestacji spalono kukłę przedstawiającą Żyda, który trzyma w ręce flagę Unii Europejskiej. Ogień podłożył przedsiębiorca Piotr Rybak – Nie będzie mi mówił żaden Niemiec, Żyd czy Amerykanin, że islam jest pogodnie nastawiony do chrześcijaństwa – mówił podczas demonstracji.

Prokuratura oskarżyła Rybaka o „publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i narodowościowych wobec nieokreślonej grupy Żydów poprzez spalenie kukły”. Przedsiębiorca nie przyznał się do winy. Wyjaśnił, że spalona kukła miała symbolizować nie Żyda, a finansistę George’a Sorosa, którego wini za falę islamskich imigrantów trafiających do Europy.

Jak przekonywał, kukła nie przypominała Sorosa, bo osoba, która miała przywieźć jego maskę nie dojechała na manifestację. Oskarżony mówił sądowi, że osobiście publicznie przepraszał środowiska żydowskie, jeśli poczuły się urażone.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 22 listopad 2016 14:31
alexjones.pl Informacje z Polski 10 miesięcy pozbawienia wolności za podpalenie kukły Żyda