Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Akt oskarżenia za katastrofę drogową, ale nie tą pani Premier. PO robi zrzutkę na Pendolino!
Kategoria: Informacje z Polski   Środa, 12 kwiecień 2017 01:17 Napisał

Akt oskarżenia za katastrofę drogową, ale nie tą pani Premier. PO robi zrzutkę na Pendolino!

W piątek rano, 7 kwietnia, pociąg relacji Wrocław - Warszawa zderzył się z ciężarówką na przejeździe kolejowym w miejscowości Schodnia koło Ozimka.

Do wypadku doszło na przejeździe z sygnalizacją świetlną i dźwiękową, na jednotorowym szlaku Chrząstowice - Ozimek. Pociąg zderzył się ze stojącą na tym przejeździe ciężarową Scanią.

Według ogłoszonych informacji, samochód (przewożący na platformie inny uszkodzony pojazd) zablokował się podczas przejazdu przez torowisko, a kierowca miał dzwonić na policję i straż z informacją, że przejazd jest zablokowany.

W wyniku zderzenia, rannych zostało 18 osób, w tym siedem w stanie ciężkim przewieziono do szpitali. Uszkodzeniu uległ pociąg, trakcja elektryczna i torowisko. Uszkodzenia będą naprawiane do środy. Z tego powodu konieczna była zmiana tras kilkudziesięciu pociągów.

Już w sobotę 31-letni Tomasz Ch. został doprowadzony do prokuratury.

Po przesłuchaniu, przedstawiono mu zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której doszło do zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

W stosunku do podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Tomasz Ch. otrzymał także zakaz opuszczania kraju. Nie jest wykluczone, że kwalifikacja czynu ulegnie zmianie.  

10 lutego o godzinie 18:30 w Oświęcimiu doszło do wypadku samochodowego, z udziałem samochodu którym jechała pani premier Beata Szydło.

Po dwóch miesiącach nie dało się ustalić kto był winny wypadku, choć sprawa była oczywista. Tu winę ustalono już drugiego dnia.

A podobno według konstytucji wobec prawa wszyscy są równi.

PS. A to Pendolino to robią z kartonu? I dlatego takie drogie?

Na który z uszkodzonych pojazdów niedoszły premier z PO ostrzy swoje białe zęby i zrobi zrzutkę pośród członków - na Pendolino czy na lawetę?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)



Ostatnio zmieniany Środa, 12 kwiecień 2017 02:18
alexjones.pl Informacje z Polski Akt oskarżenia za katastrofę drogową, ale nie tą pani Premier. PO robi zrzutkę na Pendolino!