Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Zmiany nazw ulic Armii Ludowej i Dąbrowszczaków do sądu
Kategoria: Informacje z Polski   Poniedziałek, 13 listopad 2017 06:00 Autor: Andreas

Zmiany nazw ulic Armii Ludowej i Dąbrowszczaków do sądu

Zmiany nazw ulic Armii Ludowej i Dąbrowszczaków do sądu Wikimedia Commons/Public Domaine

Stołeczna Rada PO chce, by Rada Warszawy odwołała się do sądu w sprawie zmiany nazw dwóch warszawskich ulic.Aleja Armii Ludowej

Rada z kolei zajmie się tym najprawdopodobniej w najbliższy czwartek. To reakcja na kolejną kontrowersyjną zmianę nazw ulic Armii Ludowej na Lecha Kaczyńskiego i Dąbrowszczaków na Borysa Sawinkowa (rosyjski polityk i terrorysta). Zmiana ta, to skutek decyzji wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery (PiS), który w sprawie przemianowania wspomnianych ulic wydał tzw. zarządzenie zastępcze, które zobowiązuje Ratusz do zmiany nazwy wskazanych ulic.

– To symboliczne zakończenie epoki, która powinna być już dawno zakończona – wyjaśniał Sipiera. Wojewoda wskazał w swojej decyzji 47 nazw ulic, które w najbliższej przyszłości muszą zniknąć z tabliczek na murach i zostać zastąpione nowymi, które nowa władza uznała za dozwolone. Platforma Obywatelska zdecydowała jednak, że walkę ze zmianą nazw, podjętą zresztą bez konsultacji z mieszkańcami tych rejonów, rozpocznie od wspomnianych dwóch arterii, prawdopodobnie dlatego, że ta zmiana wywołuje najwięcej kontrowersji i sporów.

Klub radnych PO wyraził swoje oburzenie działaniami wojewody.

– Na najbliższej sesji rady miasta klub PO będzie składał projekty uchwał dotyczące odwołania się od zarządzenia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Rada rozpatrzy te projekty na sesji w czwartek – powiedział lider warszawskich radnych PO Jarosław Szostakowski. Z wypowiedzi radnego można wywnioskować, że w Platformie Obywatelskiej najgłębsze oburzenie wywołuje próba budowania „kultu Lecha Kaczyńskiego”.

Oczywiście, PO nie przeszkadza sama zmiana nazw wielu warszawskich ulic, idea dekomunizacji i pisowska polityka historyczna. Chodzi tylko o doraźną walkę polityczną z PiS, w której wszelkie chwyty są dozwolone.


Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 13 listopad 2017 08:41
alexjones.pl Informacje z Polski Zmiany nazw ulic Armii Ludowej i Dąbrowszczaków do sądu