Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 18 listopad 2017 14:02 Autor: Andreas

Władze przyjmują coraz większą liczbę imigrantów

Władze przyjmują coraz większą liczbę imigrantów Pim Stouten/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Najnowsze dane jasno pokazują, iż Polska powoli staje się liderem pod względem liczby wydanych pozwoleń na pracę cudzoziemcom spoza Unii Europejskiej. Tym samym nasz kraj jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o kraje unijne przyznające najwięcej pierwszych dokumentów pobytowych dla obywateli państw pozaunijnych, a także plasuje się na drugiej pozycji wśród państw z największą bezwzględną liczbą zezwoleń wydanych cudzoziemcom.

Europejski Urząd Statystyczny w swoim najnowszym zestawieniu brał pod uwagę cudzoziemców mających obywatelstwo państw nienależących do Unii Europejskiej, którzy otrzymali zezwolenia pobytowe (w tym również wizy długoterminowe) wydane po raz pierwszy na unijnym terytorium. Według danych Urzędu, Polska plasuje się więc na pierwszym miejscu pod względem liczby dokumentów wydanych obcokrajowcom z powodu chęci podjęcia pracy, a także na drugim jeśli chodzi o ogólną liczbę zezwoleń pobytowych.

Tym samym w roku 2016 do Polski przybyło blisko 494 tys. takich dokumentów, tym samym zagospodarowując aż 58 proc. wszystkich zezwoleń związanych z pracą w UE. Blisko 513 tys. zezwoleń na pracę trafiło więc do obywateli Ukrainy, 28 tys. do Białorusinów, natomiast 8 tys. do osób legitymujących się paszportem Republiki Mołdawii. Ogółem najwięcej zezwoleń pobytowych w liczbach bezwzględnych wydała Wielka Brytania, bo osiedliło się w niej 866 tys. imigrantów.

Z danych Urzędu wynika ponadto, że Ukraińcy najczęściej w UE dostawali pozwolenia na pracę, Chińczycy mogli liczyć na otrzymanie zezwoleń na podjęcie nauki, natomiast Turcy i Marokańczycy korzystają z możliwości łączenia rodzin.

Na podstawie: forsal.pl.Źródło: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 18 listopad 2017 16:02