Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Rodzina prezydent Warszawy zarobiła krocie. „Sieci” o „milionowym szwindlu Waltzów”.
Kategoria: Informacje z Polski   Środa, 06 grudzień 2017 07:47 Autor: Andreas

Rodzina prezydent Warszawy zarobiła krocie. „Sieci” o „milionowym szwindlu Waltzów”.

Rodzina prezydent Warszawy zarobiła krocie. „Sieci” o „milionowym szwindlu Waltzów”. Platforma Obywatelska RP/Flickr/CC BY-SA 2.0

5 mln zł – tyle zarobiła rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz na kamienicy ukradzionej po wojnie żydowskim właścicielom.

Tygodnik „Sieci” opisuje sprawę reprywatyzacji kamienic w Warszawie, w którą zamieszana jest rodzina Waltzów. [Zamieszana… niczym Adolf Hitler w Drugą Wojnę Światową – admin]

„Choć prezydent Warszawy i jej bliscy musieli mieć pełną wiedzę o losach budynku, przez wiele lat mataczyli w tej sprawie, by nie dopuścić do wznowienia postępowania zwrotowego. Świadczą o tym dokumenty, do których dotarliśmy, relacje urzędników i mieszkańców nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16. Waltzowie wciąż udają, że nic się nie stało i unikają odpowiedzi na najważniejsze pytania” – ujawniają Marek Pyza i Marcin Wikło.

Autorzy artykułu prezentują też stanowisko małżeństwa Waltzów. „Waltzowie lubią powtarzać, że decyzję o zwrocie tej kamienicy podjęli w 2003 r. urzędnicy podlegli prezydentowi Warszawy Lechowi Kaczyńskiemu. To prawda, ale też trzeba dodać, że wtedy nikt nie wiedział o kradzieży przed 50 laty” – czytamy w artykule.

Tygodnik wskazuje na niskie pobudki prezydent Warszawy i celowe unikanie mieszkańców:

„Ignorowanie mieszkańców przez Hannę Gronkiewicz-Waltz miało zapewne dwie przyczyny. Jednej trzeba upatrywać w kwestiach moralnych, wyrzutów sumienia albo zwykłego strachu przed spojrzeniem w oczy szykanowanym ludziom. Zapewne trudno byłoby jej się zmierzyć z opowieściami o gehennie, jaką przechodzą lokatorzy kamienicy, która niedawno należała do jej najbliższej rodziny.

A że miała tego świadomość, świadczy wywiad, jakiego Andrzej Waltz udzielił „Gazecie Wyborczej” 11 grudnia 2006 r. Zapytany o podniesienie czynszu przez nowych właścicieli odpowiedział: Kiedy się o tym dowiedziałem, mówię im: Czy wyście zwariowali? Robić coś takiego na dwa tygodnie przed wyborami? Można się zastrzelić.

W opinii autorów ten cytat dowodzi, że Waltzowie „od samego początku kręcili” i nie interesował ich los lokatorów, a jedynie zwycięstwo Hanny Gronkiewicz-Waltz w wyborach prezydenckich. Zdaniem dziennikarzy jest też inny powód, dlaczego „HGW nie chciała rozmawiać z mieszkańcami”, bowiem „już w 2007 r. wiedziała, że kamienica została w roku 1945 ukradziona prawowitym właścicielom”.

Za: „Sieci”
luk


Źródło: Polonia Christiana

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 06 grudzień 2017 09:16
alexjones.pl Informacje z Polski Rodzina prezydent Warszawy zarobiła krocie. „Sieci” o „milionowym szwindlu Waltzów”.