Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski List otwarty do pana Mateusza Morawieckiego
Kategoria: Informacje z Polski   Niedziela, 10 grudzień 2017 12:25 Autor: Andreas

List otwarty do pana Mateusza Morawieckiego

List otwarty do pana Mateusza Morawieckiego www.bankowebezprawie.pl

Warszawa, 8 grudnia 2017 r.

List otwarty do Pana
Mateusza Morawieckiego
Premier Rządu RP in spe

Szanowny Panie Premierze,
W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejna rozprawa w obronie mojej rodziny, Rodziny, która została pozbawiona ojca wskutek nielegalne wykonywanej umowy przez Bank Zachodni WBK [8 grudnia 2017 r. godz. 15.00 sala 310 Warszawa ul. Marszałkowska 82 – (sygn. I C1389/17)]. Umowy, która została zawarta w czasie, kiedy Pan był Prezesem tego banku.

Panie Premierze, posiada Pan już wszystkie narzędzia, które mogą rozwiązać problem kredytów pseudowalutowych. Zaniechania w rozwiązaniu tego problemu doprowadziły do tego, iż w ciągu ostatnich kilku lat “ubyło” ok 150 tys. umów tych kredytów. Wiele z tych sytuacji oznacza rodzinne tragedie, ale także przekłada się na miliardowe straty polskiej gospodarki. Straty te są jednocześnie zyskiem w większości wyprowadzonym za granicę do zagranicznych właścicieli. Ta afera ma skutki gorsze niż afera reprywatyzacyjna i Amber Gold liczone razem. Skutki społeczne i gospodarcze są opisane m.in. w raporcie wykonanym na zamówienie Kancelarii Prezydenta.

Mimo deklaracji Prawa i Sprawiedliwości, Prezydenta Andrzeja Dudy, a także Pańskiej deklaracji, banki w Polsce w dalszym ciągu wykonują umowy łamiąc Konstytucję oraz przepisy prawa krajowego i unijnego. Łamiąc prawo, zubażając polskie społeczeństwo i grabiąc gospodarkę.
Panie Premierze powiedział Pan, iż:
„.. uważam, że natychmiast we wszystkich takich przypadkach, gdzie sądy zakwestionowały jakiekolwiek klauzule w tych umowach kredytowych, one nie powinny być stosowane przez wszelkie banki, mało tego, uważam, że w takich przypadkach powinien nastąpić też zwrot środków – … – powinien nastąpić zwrot kosztów dla obywatela, dla kredytobiorcy, jeżeli jakakolwiek taka klauzula jest
jednak do dnia dzisiejszego banki wykonują umowy w oparciu o klauzule prawomocnie uznane przez Sąd za niezgodne z prawem. Co zatrważające, banki dalej licytują majątki na podstawie niekonstytucyjnych przepisów o Bankowym Tytule Egzekucyjnym.

Takie działanie naraża Państwo polskie na konieczność wypłaty tym rodzinom odszkodowania. Zaniechania w zatrzymaniu tego procederu pozwala zarabiać głównie zagranicznym bankom. Mam nadzieję, iż zatrzymanie kolejnych miliardów wysysanych z polskiej gospodarki wbrew prawu, przez zagranicznych akcjonariuszy banków będzie dla Pana priorytetem w najbliższych miesiącach.

Apeluję więc po raz kolejny o spotkanie ze środowiskiem osób poszkodowanych w wyniku wykonywania wadliwych prawnie umów. Interes Państwa polskiego wymaga, aby w tej sprawie zapoznał się Pan także ze zdaniem obywateli. Obywateli, którzy od ponad roku próbują się z Panem spotkać. Jest Pan zaznajomiony z opinią tylko jednej ze stron tej tragicznej sytuacji, dlatego mamy nadzieję, iż znajdzie Pan także odwagę i elementarną odpowiedzialność, by wsłuchać się w głos setek tysięcy Polaków znających ją z własnego, trudnego doświadczenia.

Z wyrazami szacunku

Barbara Husiew

***

Informacja redakcji

List otrzymano od Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.  Wszelkie prawa zastrzeżone dla Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. Wyłączenie licencji CC 3.0.


Źródło: Obserwator Polityczny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 10 grudzień 2017 12:26
alexjones.pl Informacje z Polski List otwarty do pana Mateusza Morawieckiego