Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Duda na Nowy Rok – zmieńmy Konstytucję
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 02 styczeń 2018 08:03 Autor: Andreas

Duda na Nowy Rok – zmieńmy Konstytucję

Duda na Nowy Rok – zmieńmy Konstytucję Lukas Plewnia/Flickr/CC BY-SA 2.0

Przywódcy państw mających poczucie stabilności i siły w swych noworocznych wystąpieniach zazwyczaj unikają polityki. Prezydent Andrzej Duda upolitycznił swoje wystąpienie maksymalnie.

Prezydent Polski w swoim noworocznym orędziu w gruncie rzeczy nie mówił niemal nic o wspólnotowym charakterze świąt, rodzinie, tak ulubionym motywie jego obozu politycznego, czy też o ludzkim wymiarze wyzwań nadchodzącego roku. Zamiast tego wygłosił przemówienie wciąż trącające o narodową nutę, politycznych usprawiedliwiań niekonstytucyjnych działań polskiego rządu i usilnych zapewnień, że wprowadzane przez PiS zmiany oznaczają większą transparentności i kontrolę demokratyczną, czyli dokładnie na odwrót niż część ekspertów i konstytucjonalistów. Przekonywał, że bezpieczeństwo państwa polskiego opiera się dziś na mocnych podstawach. Podkreślił prospołeczne osiągnięcia rządu.

– Mija kolejny rok skutecznych starań o to, aby Polska rozwijała się szybciej i w sposób przemyślany, a owoce tego rozwoju były dzielone uczciwie. Trwa wzrost gospodarczy, którego efekty odczuwają dziś miliony polskich rodzin – mówił Andrzej Duda.

Obiecał, że w przyszłym roku czeka Polskę kolejna fala wzmożenia patriotycznego w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości.

Ale najważniejszym elementem noworocznego orędzia Andrzeja Dudy była zapowiedź dyskusji nad nową konstytucją.

– Gorąco zapraszam do udziału w debacie nad kształtem naszej wspólnoty obywatelskiej. Razem zadecydujmy o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe czasy – aktywizował obywateli prezydent.

Oznacza to, że PiS, mimo braku większości konstytucyjnej jest zdeterminowany, by ustawę zasadniczą zmienić i przykroić na zamówienie polityczne rządzącego obozu.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 01 styczeń 2018 19:40
alexjones.pl Informacje z Polski Duda na Nowy Rok – zmieńmy Konstytucję