Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Prezes nie lubi myśliwych
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 23 styczeń 2018 08:01 Napisał

Prezes nie lubi myśliwych

Prezes nie lubi myśliwych Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0 (9)

W grudniu zeszłego roku Sejm zaawansował swoje prace nad wprowadzeniem barbarzyńskich zapisów do ustaw o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz nowe prawo łowieckie. Pisaliśmy o tym na łamach AlexJonesPL.

Lobby ludzi mordujących zwierzęta dla przyjemności przeforsowało zapisy w myśl których właściciel ziemi nie ma prawa zabronić myśliwemu polowania na swoim terenie, nie ma prawa zakazać mu budowania na nim tzw. ambony strzeleckiej i nie może w żaden sposób "utrudniać" polowania. Za niepodporządkowanie się tym niekonstuytucyjnym zapisom grozi kara grzywny.

Stosowne zapisy zezwalały też na polowanie na łosie, zaś kwestię mordowania zwierząt na obszarach rezerwatów i parków narodowych uzależniały od decyzji Polskiego Związku Łowieckiego.

Niespodziewanym sprzymierzeńcem ludzi, dla których proceder polowań nie jest niczym innym jak barbarzyńską zabawą pozbawionych empatii i uczuć wyższych osobników okazał się Wielki Miłośnik Kotów, Prezes Jarosław Kaczyński. Jak podaje WP Wiadomości klub PIS pod presją swojego Przywódcy rozważa przywrócenie poprzednich zapisów ustawowych - w których nie ma tak daleko idących prerogatyw dla mordujących dla przyjemności.

W ostatnich dniach Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt w którym zasiada kilku posłów PIS wystosował apel o przywrócenie poprzedniej wersji Prawa Łowieckiego.

Jak podaje WP Wiadomości:
"Szef Zespołu Przyjaciół Zwierząt potwierdza – Krzysztof Czabański - przedstawił nasze stanowisko prezesowi w ubiegły czwartek, w czasie głosowań nad budżetem. Uzyskałem nieoficjalną informację, że jest poparcie dla tego postulatu – przekonuje Paweł Suski."

W 1996 roku Prezes Kaczyński wypowiedział się w wywiadzie dla „Życia Warszawy": „Nienawidzę polowań i kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy znajdują przyjemność w zabijaniu zwierząt i przypatrywaniu się, jak one zdychają".

Andreas

[Stanowisko autora tekstu jest jego opinią prywatną.]

 

Źródło: alexjones.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 23 styczeń 2018 01:02