Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Premier Polski nazwał Rosję największym zagrożeniem dla kraju
Kategoria: Informacje z Polski   Niedziela, 28 styczeń 2018 08:04 Autor: Andreas

Premier Polski nazwał Rosję największym zagrożeniem dla kraju

Kadr z filmu Star Trek Kadr z filmu Star Trek mem internetowy

Rosja jest obecnie największym zagrożeniem dla Polski, powiedział premier Mateusz Morawiecki na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w wywiadzie dla „Politico”.

„W ten sposób odnoszę się do zagrożenia ze strony Rosji” – powiedział, odpowiadając na pytanie o największe zagrożenie dla Polski. 

Morawiecki wezwał również, aby przygotować się na „wtargnięcie” Rosji na Ukrainę. „I co wówczas może się stać w razie wojny w Donbasie, kiedy rosyjska armia zacznie posuwać się w głąb terytorium Ukrainy? Oczywiście nie wiemy tego, mamy nadzieję, że nie pójdzie dalej, ale lepiej mieć drugą i trzecią linię obrony niż zostać bez takiej broni” – powiedział premier. 

Polski premier wypowiedział się również na temat projektu Gazociągu Północnego-2. Bez względu na to, co mówią Niemcy, to nie jest projekt biznesowy” – oświadczył Morawiecki. 

Według niego skutkiem realizacji projektu jest to, że ukraińskie gazociągi, którymi rosyjskie paliwo transportowane jest do Europy Zachodniej, staną się zbędneŹródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 styczeń 2018 10:48
alexjones.pl Informacje z Polski Premier Polski nazwał Rosję największym zagrożeniem dla kraju