Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski To Niemcy zabijali Polaków, Żydów i Rosjan
Kategoria: Informacje z Polski   Poniedziałek, 29 styczeń 2018 09:31 Autor: Andreas

To Niemcy zabijali Polaków, Żydów i Rosjan

Auschwitz Auschwitz Signe Brockman/Flickr/CC BY-SA 2.0

Celem uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy jest wyeliminowanie publicznych i niezgodnych z faktami zachowań polegających na przypisywaniu narodowi polskiemu lub państwu polskiemu odpowiedzialności bądź współodpowiedzialności za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie

Regulacje dają również możliwość karania za posługiwanie się w przestrzeni publicznej nieprawdziwym sformułowaniem „polskie obozy śmierci” w odniesieniu do niemieckich, nazistowskich obozów.
Przewidziana w przepisach kara będzie dotyczyć precyzyjnie określonych sytuacji i ma zapobiegać świadomemu szkalowaniu Polski. Ostateczna ocena danego przypadku będzie należała do sądu. W wielu innych porządkach prawnych, również w Izraelu istnieje kara za podobne stwierdzenia.

Przepisy nowelizacji stwierdzają, że wolność badań, swoboda dyskusji historycznej, działalność artystyczna nie jest ograniczana i nie będzie podlegała projektowanym przepisom. Będziemy wyjaśniać naszym partnerom z Izraela, że wprowadzone przepisy w żaden sposób nie ograniczają prac naukowcom badającym kwestię zagłady Żydów.

Warto przypomnieć, że Polska i Izrael w listopadzie 2016 r. wydały wspólne oświadczenie zakazujące używania sformułowań, które mogą sugerować, że były „polskie obozy śmierci”.

Oświadczenie, które potępiało „polskie obozy śmierci” wydano ponad pół roku po przedstawieniu projektu ustawy o IPN. Izrael podpisał oświadczenie, mając wiedzę o projektowanych przepisach ustawy. Dla nas jest oczywiste, że wyznacznikiem uczciwych relacji powinna być prawda historyczna. W obozach śmierci Niemcy zabijali Polaków, Żydów, Romów i Rosjan. Kto twierdzi inaczej, powinien być ukarany, bo kłamie na temat zbrodni przeciwko ludzkości.

I Polska i Izrael są ofiarami zbrodniczej polityki Niemiec. Wspólnie byliśmy ofiarami agresji naszych sąsiadów. Wspólnie mamy doświadczenie niewoli i braku struktur państwowych. Konflikt o to, kto jest odpowiedzialny za Holocaust to spełnienie marzeń naszych wrogów.

Joanna Kopcińska
Rzecznik Rządu RPŹródło: Myśl Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 29 styczeń 2018 13:08
alexjones.pl Informacje z Polski To Niemcy zabijali Polaków, Żydów i Rosjan