Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Kwaśniewski kolejnym guru dyplomacji. „Niepotrzebnie narażamy stosunki Polski i Izraela”
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 30 styczeń 2018 08:04 Autor: Andreas

Kwaśniewski kolejnym guru dyplomacji. „Niepotrzebnie narażamy stosunki Polski i Izraela”

Kwaśniewski kolejnym guru dyplomacji. „Niepotrzebnie narażamy stosunki Polski i Izraela” Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0

„Dobrze by było, żeby polski rząd się wycofał, bo to jest ustawa zła, nieprecyzyjna. (…) Obawiam się, że większość parlamentarna i rządzący nie są gotowi, żeby zrezygnować z tego” – powiedział.

Kwaśniewski wyliczał, co w całej sprawie jest najgorsze: „Po pierwsze, utrwalamy stereotyp Polaków, którzy jednak są antysemitami, są nacjonalistami, którzy mają swoje za paznokciami i nie chcą się do tego przyznać. Czyli ten najgorszy stereotyp, który do tej pory gdzieś tam na marginesach się pojawiał w świecie, a dzisiaj zyska na mocy”.

„Po drugie, niepotrzebnie narażamy stosunki Polski i Izraela, które do tej pory były bardzo dobre, w sytuacji, kiedy Polska za wielu sojuszników nie ma” — podkreślił i dodał: „Po trzecie, to nie jest kwestia pomiędzy Polską i Izraelem. Pamiętajmy, że środowiska żydowskie to są bardzo ważne, wpływowe środowiska w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w Australii, na zachodzie Europy, i ustawiamy się w kontrze w stosunku do nich”.

Jak się przekonujemy, zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego nie ma sensu, aby Polska walczyła o prawdę historyczną w momencie, kiedy nasz kraj jest oskarżany m.in. o współudział w holokauście.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 30 styczeń 2018 10:34
alexjones.pl Informacje z Polski Kwaśniewski kolejnym guru dyplomacji. „Niepotrzebnie narażamy stosunki Polski i Izraela”