Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Dziennikarz zawieszony za “wojnę z Żydami”
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 06 luty 2018 08:52 Autor: Andreas

Dziennikarz zawieszony za “wojnę z Żydami”

Dziennikarz zawieszony za “wojnę z Żydami” a4gpa/Flickr/CC BY-SA 2.0

INFO: P. Bogdan Zalewski, dziennikarz RMF FM, został zawieszony za wpis na Facebooku, w którym alarmował, że “jesteśmy na wojnie z Żydami” – podaje serwis press.pl.

P. Marek Balawajder, dyrektor RM FM, oświadczył, że “redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań”. Zapewnił, że “podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie”.

Co napisał zawieszony dziennikarz?

“Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. Ryzykując przesadną wzniosłością, dodam: jesteśmy na wojnie z Żydami być może już po raz ostatni. Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna Zagłada naszego narodu. Wierzę w to, że czasy rozbiorów Rzeczypospolitej i epoka holocaustów (ormiańskiego, żydowskiego, kambodżańskiego) jest już za nami” – napisał p. Zalewski. “Ja już wybrałem: w życiu prywatnym, rodzinnym, duchowym. Jestem gotowy podnieść rzuconą mi jako Polakowi rękawicę. Szukam ludzi ducha i czynu” – dodał dziennikarz.

Dziennikarz został również ostro skrytykowany przez swoich kolegów z redakcji. Po tej fali nagonki, p. Zalewski zdecydował się przeprosić za swój wpis.

Właścicielem Grupy RMF FM jest niemiecka spółka Bauer Media Polska.

Źródło: press.pl

Opracował: GK

 

Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 06 luty 2018 12:07
alexjones.pl Informacje z Polski Dziennikarz zawieszony za “wojnę z Żydami”